Student housing - Hostels - Coworking in Barcelona (Španělsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Barcelona, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Barcelona.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - Sleep Green - Certified Eco Youth Hostel View All Images

Hostel se nachází jen pár minut chůze od hlavního náměstí Plaza Catalunya a hlavních ulic La Rambla a Passeig de Gracia. Ve stejném bloku hostelu najdete 24 hodin supermarketů, barů, restaurací a veškeré veřejné dopravy (autobus, vlak, metro). V dosahu 35 minut chůze je dosaženo 90% památek i pláže, např. Casa Batlló 7 min, Casa Mila 12 min, La Sagrada Familia 30 minut, La Rambla 3 min, Plaza Catalunya 2 min.

Hostel Hostely a ubytovny - Barcelona Pere Tarrés Youth Hostel View All Images

Hostel Pere Tarrés Youth v Barceloně je nová budova, která se nachází v jedné z nejbezpečnějších částí města, velmi dobré denní a noční podzemní a autobusové spojení do centra Barcelony. Pere Tarrés Barcelona Youth Hostel zařízení jsou velmi moderní a tak pohodlné. Hostel je jedním z mála ubytoven v Barceloně, kde všechny pokoje mají vlastní koupelnu. Najdete zde i vybavenou kuchyň, kde můžete předvést své kulinářské talenty, nebo pokud chcete, vyzkoušejte naše skvělé jídlo.

Hostel Hostely a ubytovny - Alternative Creative Youth Hostel Barcelona View All Images

ACYH se nachází přímo v srdci Barcelony, jen pár kroků od známé ulice Las Ramblas a náměstí Plaza Catalunya, které je poslední zastávkou letiště. Hlavní atrakce jako "Casa Batlló" nebo "La Pedrera", městská hromadná doprava (kyvadlová doprava na letiště, metro, autobus, vlak), 24hodinové supermarkety, bary a restaurace jsou všechny dostupné v krátké procházce hostelu. Dokonce se můžete vydat pěšky na pláž za 30 minut do krásné a světově proslulé La Rambla.

Hostel Hostely a ubytovny - Bird House Hostel View All Images

Naši hosté tvrdí, že je hostel ideálně umístěn. Nachází se v centru Barcelony, pouze 15 minut chůze od Plaza Catalunya a Las Ramblas. Je také velmi dobré spojení s letištěm, letadla přistávají 30 metrů od hostelu Bird House, na "Gran Via-Urgell".

Hostel Hostely a ubytovny - 360 Hostel Barcelona Arts&Culture View All Images

Jsme 5 minut od Plaça Catalunya, 1 minutu od módní čtvrti El Born, 15 minut od Sagrada Familia, 20 minut od pláže!

Hostel Hostely a ubytovny - WOW Hostel Barcelona View All Images

Sarrià-St. Gervasi je skvělou volbou pro cestovatele, které zajímají památky, muzea a výlety po městě. Do chrámu Sagrada Familia se dostanete pěšky za 30 minut, je jen tři zastávky metra od Hospital Clinic (8 minut pěšky od našeho hostelu). Vzdáleno pouhých 15 minut chůze najdete jedno z největších nákupních center v Barceloně s názvem L'illa Diagonal. Jsme skvělý hostel pro poznávání města. Na náměstí Placa Espanya je to jen 16 minut autobusem!

Hostel Hostely a ubytovny - Amistat Beach Hostel Barcelona View All Images

Chcete jít na pláž? Už jste tam! Za méně než pět minut si budete moci užívat na nádherné pláži Mar Bella a Bogatell. Chcete se ztratit v Barceloně a prozkoumat každou skulinu? Žádný problém! Pouze pět stanic metra od hotelu je centrum města s gotické čtvrtí, Las Ramblas, náměstím Plaza Catalunya...

Hostel Hostely a ubytovny - Bed & Bike Barcelona Hostel View All Images

Barcelona Bed & Bike se nachází ve čtvrti Eixample, strategicky umístěné a klidné oblasti, kde snadno zažijete kouzlo města. Nacházíme se jen 5 minut od "Sagrada Familia" a 10 minut od jiných atrakcí, jako je Las Ramblas, Plaza Catalunya, Arc de Triomf , Born nebo Barceloneta.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Barceloně

Barcelona. Kde začneme? Můžeme se pokusit popsat slavné orientační body, které pocházejí z Gaudího představivosti; můžeme vám říct o barevných trzích, vášnivých a energických lidech a chladných městských plážích. Mohli bychom vám vyprávět o nocích strávených v centru města, procházením čtvti El Raval do Gotico a zase zpátky. Pak jsou tu ubytovny: pohodové, levné mládežnické ubytovny jako stvořené pro baťůžkáře, kteří cestují sami; Ubytovny v centru města s velkými pokoji pro skupiny. Ubytovny, kde se utáboříze, skamarádíte a vyspíte se z toho. O tomhle všem a dalším bychom vám mohli vyprávět. Ale Barcelona je jedním z těch měst, na které se můžete opravdu připravit. Naše rada? Prostě se do něho ponořte. Objednejte si jídlo o kterém jste nikdy neslyšeli; potřeste si rukou s místními obyvateli; bezcíleně se potulujte ulicemi Ramblas a nechte ať vás toto skutečně mezinárodní, individuální a inspirující město vezme na nezapomenutelnou cestu.

Muzea v neděli

Do mnohamuzeí v Barceloně je v neděli odpoledne vstup zdarma, včetně muzea Piccaso a Městského muzea. Jiné jsou zdarma první neděli v měsíci, jako je Národní muzeum katalánského umění.

Park Güell

Pokud se vám líbil chrám Sagrada Familia, tento park si zamilujete - a je mnohem snazší se sem dostat. Veřejný park Antonia Gaudího má tvůrčí a uvolněnou atmosféru, která přitahuje jak mladé místní obyvatele tak i hostelové davy. Na každém rohu je co obdivovata také nabízí úžasné výhledy na město.

Webová stránka: www.parkguell.cat/

Adresa: Carrer d'Olot, s/n, 08024 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Zdraví

Kino Lliure

Sedět v temném kině je to poslední po čem, jako baťůžkář toužíte, ale letní kino u moře je úplně něco jiného. Kino Lliure nabízí bezplatné promítání ve čtvrtek a v neděli večer od poloviny července až po většinu srpna. Najdete jej na pláži Sant Sebastia.

Webová stránka: www.cinemalliure.com

Adresa: Playa de Sant Sebastià Plaça Mar, Barcelona 08003, Spain

Čtvrť:Barceloneta

Chrám Sagrada Familia

Ať už v ubytovně nebo v luxusním hotelu, žádný návštěvník Barcelony by si neměl nechat ujít nesmírně spletitou baziliku Antoniho Gaudího. Chrám je v rekonstrukci od roku 1882 a bude ještě nejméně 30 let. Vstupenky doporučujeme kupovat v předstihu.

Webová stránka: http://www.sagradafamilia.org/en/

Adresa: Carrer de Mallorca, 401, 08013 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Sagrada Família

Casa Milà

Známá jako "La Pedrera", jedna z nejznámějších budov z období Katalánské secese a jedeno z Gaudího nejambicióznějších děl.

Čtvrť:Dreta da l'Eixample

Las Ramblas

La Rambla je hlavní ulice v Barceloně, s kavárnami, obchody se suvenýry a pouličními umělci. Je to dlouhá ulice rozdělena do kratších ulic, jako je Rambla de Sant Josep, a proto je to také známá pod názvem v množném čísle Las Ramblas.

Adresa: La Rambla, Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Ciudad Vieja

Poble Espanyol

Malá španělská vesnice s replikami domů a budov v různých stylech. Můžete procházet náměstí, ulice a zahrady, navštívit bary nebo obchody s ručně vyráběnými předměty a dílny, které vyrábí a prodávájí tradiční španělské zboží.

Webová stránka: www.poble-espanyol.com/en/

Adresa: Av Francesc Ferrer i Guardia, 13, 08038 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:El Poble Sec

Camp Nou (fotbalový stadion)

Batůžkáři, kteří jsou také fotbalový fanoušci mohou následovat ve stopách sportovních legend, jako Cruyff, Maradona, Guardiola a Ronaldinho na Barcelonské domácí půdě.

Webová stránka: www.fcbarcelona.com

Adresa: C. Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:St Ramon - Maternitat

Poble Sec

Nemusí tadybýt žádné významné památky, ale Poble Sec je významná oblast, která nabízí autentickou atmosféru Barcelony - oplývá úzkými uličkami, nezávislými obchody a rodinnými restauracemi. Sice trochu z ruky od obvyklých turistických oblastí, ale přesto plná života, ideální čtvrť kde strávit příjemný večer a moc neutratit. Najdete zde také ubytovny, není to špatné místo, kde se ubytovat.

Cenově dostupné Klid a ticho Kde žijí místní obyvatelé

Gótico

Gotická čtvrť, přímo naproti Ramblas vEl Raval, je populární část města, kde se batůžkáři setkávají s běžnými turisty. Je to dobrá noční zábava, ale přes den přelidněné ulice nabídnou vítaný stín a odhalí ozdobený most Carrer del Bisbe.

Procházky Pro turisty Krásné budovy

El Raval

Čtvrť El Raval je náročná. V této osobité části Starého Města je snadné se ztratit, a to zejména pokud jste právě strávili večer zkoumáním jeho barové scény. Dáváte-li přednost dlouhým, rušným nocím, El Raval je to pravé místo. Varování: stejně jako mnoho čtvrtí, kde to v noci žije, má i El Raval svou "temnou" stránku. Své cennosti raději nechejte uzamčené v trezoru na pokoji.

Tanec Funky Bary

Sala Montjuïc (červen - srpen)

Barcelona hostí každoroční filmový festival pod širým nebem. Před promítáním krátkého a celovečerního filmu - moderního nebo klasického v původním jazyce - vystoupí kapela.

Webová stránka: www.salamontjuic.org

Adresa: Ctra. de Montjuïc, 66, 08038 Barcelona, Spain

Čtvrť:Distrito 3

Filmový festival Sitges

Výzva pro všechny šprťáckébatůžkáře: přímořské městečko Sitges - snadno přístupnéz Barcelony, které samo o sobě stojí za výlet - každé září hostí jeden ze světově nejznámějších festivalů hororu a fantasy.

Webová stránka: www.sitgesfilmfestival.com/eng

Mercat de Mercats (říjen)

Byl zahájen v roce 2009. Dále jen "trh trhů" byl navržen tak, aby nabídnul to nejlepší ze 40+ městských trhů, včetně zboží z celého Katalánska. Nachází se předbarcelonskou katedrálou, takže jeho umístění je taky vynikající.

Webová stránka: http://somdemercat.cat/ca/mercat-de-mercats

Adresa: Avinguda de la Catedral, Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Barrio Gòtico

Svátek svatého Jiří (duben)

Pokud si nejste jisti, kdy si rezervovat ubytovnu vBarceloně, tento festival, který se koná 23. dubna je skvělý čas na návštěvu. Ženy jsou tradičně obdarovány červenou růži a muži obdrží knihu. Katalánská kultura je oslavována s koncerty, pouličními párty, atd.

Festes de la Mercè (září)

Po dobupěti dnů, kdy se koná Festes de la Mercè ucítíte jak se stěny ubytovny třepou. Očekávejte ohňostroje, živá vystoupení, Castellers (lidské věže), kulturní výstavy a mnoho dalšího.

Webová stránka: http://lameva.barcelona.cat/merce/ca/

Primavera Sound Festival (červen)

Primavera Sound Festival je dnes jednou z největších hudebních akcí v Evropě, představujevíce než 250 hudebníků, včetně místních skupin a mezinárodních velkých jmen. Není tady žádný kemp, takže ubytovny se rychle zaplní - rezervujte v předstihu!

Webová stránka: www.primaverasound.com

Adresa: Parc del Forum, Plaça de Leonardo da Vinci, 4-5, 08019 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:San Martin

Cruïlla

Pořádá se vBarcelonském Parc del Forum. Cruïlla představuje mezinárodní i místní kapely a navíc cirkusová vystoupení a další umělce. Místní obyvatelé jsou požádáni, aby si vybrali vystoupení, která chtějí vidět a konečný programje volen veřejností.

Webová stránka: www.cruillabarcelona.com/en

Adresa: Parc del Forum, Plaça de Leonardo da Vinci, 4-5, 08019 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:San Martin

Barcelona Beach Festival

Nejlepšíplážová párty, Barcelona Beach Festival přináší každý červenec mezinárodní superhvězdy hudby house a trance na pláž Playa del Besos.

Webová stránka: www.bcnbeachfestival.com

Adresa: Playa del Besos, Spain

Čtvrť:San Martin

La Boqueria

Usaďte sev jednom z tapas barů na obrovském trhu s potravinami La Boqueria v ulici La Rambla. Čerstvé místní dobroty za šíleně nízké ceny a velká šance pro batůžkáře procvičovat španělštinu.

Webová stránka: www.boqueria.info

Adresa: La Rambla, 91, 08001 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Ciudad Vieja

Telefon: 093 318 25 84

Bacoa

Bacoa je jedním z nejhezčích míst, kde si dát hamburger a nyní je z něj řetěz s pěti pobočkami v Barceloně. Původní restaurace nyní známá jako Little Bacoa se nachází v Career Colomines.

Webová stránka: http://www.bacoa.es/

Adresa: Carrer Colomines, 2, 08003 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:San Pedro

Telefon: 93 268 95 48

Bo de B

Tlusté zabalené tortily. Saláty které nikdy nedojíte. A převážná část vás výjde na méně než €5. Místní obyvatelé i batůžkáři se rádi vracejí do tohoto malého barevného místečka, kde si dát sendvič v gotické čtvrti.

Adresa: Carrer de la Fusteria, 14

Čtvrť:Barrio Gòtico

Telefon: 093 667 49 45

Trh Santa Caterina

TrhSanta Caterina ve čtvrti El Born je menší a méně turistický. Koupte si sýr a jiné občerstvení na piknik nebo si objednejte tapas v restauraci Santa Catalina Cuives.

Webová stránka: www.mercatsantacaterina.com

Adresa: Avinguda de Francesc Cambo 16 Ciutat Vella, Parc, 08003

Čtvrť:Born

Telefon: 093 319 57 40

Juicy Jones

Pokud se vám dlouhé dny a pozdní noci hostelového života omrzí, zajděte si dát dobrý džus. Denní menu nabízí výběr z exotických veganských jídel. A zaplatíte pouze €6,50.

Webová stránka: https://www.facebook.com/JuicyJonesBarcelona

Adresa: Carrer de l'Hospital, 74, 08001 Barcelona

Čtvrť:El Raval

Telefon: 093 443 90 82

Collage

Užijte si cenově dostupné koktejly se střízlivou, retro atmosférou v tomto funky baru, který je dobře situovaný pro ubytovny v Gotické čtvrti.

Webová stránka: https://www.facebook.com/CollageBarcelona

Adresa: 5, Carrer dels Consellers, 1, 08003 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:San Pedro

Luz de Gas

Tento maličkýkoncertní sál má pochybnou pověsta burleskní atmosféru. Večerhostí živá vystoupení a v noci se transformuje do klubu.

Webová stránka: http://www.luzdegas.com/

Adresa: Carrer de Muntaner, 246, 08021 Barcelona

Čtvrť:Sant Gervasi - Galvany

Telefon: 093 209 77 11

Bar Tequila

Mysleli jste si, že sluchátka se hodí jen na cestu mezi ubytovnami? Špatně! Tady visí z baru - funguje to tak, že požádáte o skladbu a pak si ji bez rozptylování vychutnáte. Zpočátku to vypadá divně. Pak směšně. A nakonec zjistíte, že nemůžete dělat nic jiného.

Adresa: Carrer dels Escudellers, 28, 08002 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Barrio Gòtico

Telefon: 093 301 25 58

CatBar

Pokud žízníte po "kočkách", v CatBaru ve čtvrti El Born mají místní craft piva a taky některé mezinárodní značky. Občas vystoupí živá kapela, na zdech jsou malby (uhodli jste - koček) a místní jsou k baťůžkářům přátelští.

Webová stránka: https://www.facebook.com/CatBarCAT

Adresa: Carrer Boria, 17, 08003 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Born

Telefon: 093 310 08 81

La Ovella Negra

Přesto, že je co by kamenem dohodil od ulice La Rambla, La Ovella Negra (Černá ovce) je poměrně levná a plná místních obyvatel, kteří si užívají jeho klidnou atmosféru. Taky si můžete zahrát kulečník nebo stolní fotbal.

Webová stránka: www.ovellanegrabcn.net

Adresa: Calle de les Sitges, 5, 08001 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:El Raval

Trh Els Encants

Tento drsnýbleší trh se skutečně zlepšil od té doby co se přestěhoval pod krásnou zrcadlovou stříšku. Prohlížejte si věci nebo lidi a nebo smlouvejte o cenu.

Adresa: Avinguda Meridiana, 69, 08018 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Fort Pienc

Art Montfalcon

Bylo byjednoduššívyjmenovat, co tento obchod nemá na skladě. Procházejte místnostpo místnosti plné různých zařízení, umění, designu a ručně vyrobených dárků. Mohli bychom zde strávit hodiny.

Webová stránka: http://www.montfalcon.com/

Adresa: Carrer dels Boters, 4, 08002 Barcelona, Barcelona, Spain

Čtvrť:Barrio Gòtico

Telefon: 093 301 13 25

La Maquinista

Jako baťůžkářibudete někdy potřebovat opravu levné a spolehlivé oblečení. Nákupní centrum La Maquinista má značkové obchody, které jinde v Barceloně nenajdete - například Forever 21 a Aldo.

Webová stránka: http://en.lamaquinista.com/

Adresa: Carrer de Potosí, 2, 08030 Barcelona, Barcelona, Spain

Přijďte si pro HOLA!: Batůžkáři by si měli koupit kartu Hola BCN!, také známou jako Barcelona Travel Card, která umožňuje neomezené cestování všemi druhy dopravy po dubu 2, 3, 4 nebo 5ti dnů. Nespleťte si jí s...

...Barcelona Card (Barcelonská karta): Tento malý klenot umožňuje neomezené cestování a navíc slevy v obchodech, atrakcích a restauracích.

Podělte se o své cestovní náklady: Můžete si také koupit jízdenku zóny T10, kterou můžete sdílet s ostatními lidmi. Také umožňuje měnit formu dopravy v rámci města.

Letiště

Přiletíte na Barcelonské letiště, také známé jako Barcelona-El Prat. Letiště má 2 terminály: Terminal 1 (T1) a Terminal 2, který má 3 samostatné budovy označené jako T2A, T2B a T2C.

Abyste se dostali do ubytovny, nasedněte na autobus Aerobus (A1 a A2), který vás zaveze na Plaça de Catalunya. Jezdí každých 10 minut a cesta trvá 35 minut; nebo na autobus číslo 46, který jezdí mezi Plaça d'Espanya a barcelonským letištěm (T1 a T2) každý den. Noční autobusy také jezdí z a do T1/T2 každých 20 minut.

Nebo jeďte vlakem, který jezdí každé dvě hodiny z RENFE (španělská železnice) do stanice Sants. Cesta trvá 18 minut.

Železniční doprava

Rychlíky z velkých španělských a dalších evropských měst přijedou do stanice Barcelona Sants, hlavního vlakového nádraží a stanice odkud odjíždějí rychlíky do mnoha španělských i zahraničních destinací, místní vlaky i vlaky, které jedou na Barcelonské letiště. Národní a regionální vlaky také přijíždějí/odjíždějí ze stanice França.

Autobus

Zkušení batůžkáři budou obeznámeni s autobusovým nádražím Barcelona Nord, kam dorazí většina národních a mezinárodních dopravců. Autobusy také odjíždějí ze stanice Sants i dalších částí města.

Doprava po městě

Kupte si kartu Barcelona Transport Card v předstihu nebo jízdenku T10 u vchodu do kterékoli stanice metra, která umožňuje 10 jízd metrem, některými vlaky, autobusy, tramvajemi a RENFE ve všech oblastech zóny 1.

Jazyk: Většina lidí rozumí a mluví španělsky, i když místní obyvatelé mluví katalánským dialektem.

Měna: Euro

Napětí: 220v

Časové pásmo: Středoevropský čas

Telefonní předvolby: +34 pro Španělsko, 93 pro Barcelonu

Pošta

Centrální poštu v Barceloně najdete na Plaça d'Antoni López v dolní části Via Laietana poblíž Barceloneta a přístavní čtvrti Barcelony. Plaça Antonio López, 08002, Barcelona 90 219 71 97

Nemocnice

Vall d'Hebron Hospital General

119-129, Horta-Guinardo, 08035 Barcelona

Tel: 093 274 61 00

Hospital Sant Joan de Deu

Passeig Sant Joan de Deu 2, 08950 Esplugues de Llobregat, Barcelona

Tel: 093 253 21 00.

Na ulici La Rambla 98 (naproti Boqueria) je lékárna. Tel: 093 301 28 43

Turistické informace

Hlavní turistická kancelář je pod náměstím Plaça de Catalunya, nejrušnějším náměstí v Barceloně. Je těžké ji najít - Hledejte velké sloupy se symboly "I" v horní části, které označují vchody. Tel: 093 285 38 34

Otevírací doba

Obchody jsou obvykle otevřeny od 9:00 - 13:00/14:00 a poté jsou znovu otevřeny od 16:30 do 20:00 nebo déle. Mnohé z nich jsou v sobotu odpoledne a v neděli zavřeny. Velké obchodní domy jsou otevřeny po celý den až do pozdních hodin, včetně sobot a menší supermarkety jsou obvykle otevřeny později večer i v neděli.

Čísla tísňového volání: Jednotné číslo tísňového volání je 112. Pro záchranné služby vytočte 061 a pro hasiče 080.