Student housing - Hostels - Coworking in Brusel (Belgie)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Brusel, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Brusel.

Čtvrti

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hotels Bruxelles City Center View All Images

This hostel is set in what once was an old brewery and boasts a carbon netural footprint in its operations. The central location means all the major tourist attractions are close by and easily accessible via public transport. While you stay here, be sure to check out the Grote Markt and Manneken Pis.

Hostel Hostely a ubytovny - Safestay Brussels View All Images

Set in a lively district in the centre of town, a 2-minute walk to a wide range of supermarkets, shops, restaurants and bars! We are within 350 yards from Brussels' central Grand Place and an 8-minute walk away from the Central Railway Station. And just 150 yards from De Brouckère Metro Station, on a car-free street. The Manneken Pis Statue is just over 6 minutes walk and the Magritte Museum is just over a 15-minute walk. Brussels International Airport is 7.8 miles.

Hostel Hostely a ubytovny - Auberge des 3 Fontaines View All Images

Nejhezčí ubytovna pro mládež v Bruselu hraničí s lesem Soignes a centrum města je vzdáleno 15 minut metrem (plus 10 minut pěšky nebo 3 minuty autobusem od stanice metra).

Hostel Hostely a ubytovny - Brussels Hello Hostel View All Images

Nachází se poblíž stanice metra Simonis, továrny Godiva Chocolate a baziliky Koekelbergu. K dispozici je také pekárna, lékárna, prádelna, supermarket a restaurace v okolí. Nacházíme se pouhých 7 minut metrem od centra města Brusel

Hostel Hostely a ubytovny - Train Hostel View All Images

Tato oblast je velmi klidná a zelená s krásnou architekturou. Jen 100 metrů od stanice Schaerbeek a 15 minut od Gare du Midi. V blízkosti centra města, jen 10-15 minut tramvají nebo vlakem. Snadný přístup k nejvíce turistickým atrakcím, přímá tramvaj do Atomia, mini Evropy nebo úžasný park du Cinquantenaire ... Je zde velký park (Josaphat Park) pro běžce, který je vzdálen pouhých 10 minut chůze. Obchodní oblast a malé noční obchody jsou vzdálené pouhých 5 minut chůze.

Hostel Hostely a ubytovny - Van gogh youth hostel city centre View All Images

5 minut od komise, 5 minut chůze od muzea komiksů, 10 minut od královského paláce atd.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Louise

Hostel Louise se nachází v bruselské studentské čtvrti, 10 minut pěšky od kampusu Univerzity Libre de Bruxelles. Nabízí levné ubytování a bezplatné Wi-Fi dostupné ve společných prostorách.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Bruselu

Mísy moules (mušlí) s křupavými hranolkami. Výborné pivo. Majestátní náměstí a krásné parky. A přesto je Brusel nejlépe známý jako domov Evropské unie. Nenechte se tím však odradit a rezervujte si ubytování - vedle politiků a byrokratů najdete desítky baťůžkářů, kteří prozkoumávají toto energetické populární město. Najdete zde nespočet levných mládežnických ubytoven a většiny hlavní turistické atrakce jsou od sebe v docházkové vzdálenosti, s ubytováním v centru města je máte jako na dlani. Přihoďte k tomu vzrušující bary, skvělé jídlo a mladou kulturu a bude vám jasné proč je Brusel vítězem jak pro turistické skupiny, tak pro sólové cestovatele. Je tady taky slavná socha malého čůrajícího chlapečka. Tohle město prostě musíte milovat!

Neděle v městském muzeu

Městské muzeum (ve francouzštině Maison du Roi, vlámsky Broodhuis) na náměstí Grand Place je domovem kostýmů čůrajícího chlapečka (Manneken-Pis). Baťůžkáři s omezeným rozpočtemby se měli zaměřit na první neděli v měsíci, kdy je vstup zdarma.

Webová stránka: www.museedelavilledebruxelles.be/en/home/

Adresa: Grand-Place, 1000 Brussel, Belgium

Čtvrť:Grand-Place

Odpočněte si v parku

Příliš nad tím neuvažujte: Brusel má úžasné parky na procházku nebo relax a piknik. Je tadyrozsáhlý Woluwepark na východ od centra města a velký centrální Jubelpark - ale my jsme si zamilovali Park van Laken, s výhledem na město a královský palác.

Adresa: Park van Laken, Avenue Jules van Praet, 1020 Ville de Bruxelles, Belgium

Čtvrť:Brussel

Comic Book Route

Vyjděte ven z ubytovny a následujte pestro barevnou cestu rozsáhlých nástěnných maleb zobrazujících populární belgické komiksy: Lucky Luke, Gaston, Marsupilami, Jourdan a samozřejmě Tintinovadobrodružství. Průvodce trasy si můžete vyzvednout v kterékoli turistické kanceláři.

Grand Place

Prohlídku města začněte návštěvou Bruselského náměstí Grand Place. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a konají se zdepravidelné festivaly a jiné akce. Nebo si můžete jen dát pivo a obdivovat architekturu. Napříkladradnici, která byla postavena v 15. století.

Adresa: Grand Place 1000 Brussels, Belgium

Čtvrť:Grand-Place

Zábavní park Mini - Europe

Procestujte za hodinuEvropu v tomto miniaturním parku v Bruparcku. Nachází se zde 350 ikonických staveb z 80-ti měst, plus velké množství informací o Evropské unii na výstavě Spirit of Europe (duch Evropy).

Webová stránka: www.minieurope.com

Adresa: Mini-Europe 1020 Brussels, Belgium

Čtvrť:Brussel

Parlamentarium

Udělejte dojem (nebo ne) na své kamarády z ubytovny svými znalostmi evropské politiky díky Parlamentaria, návštěvníhocentra Evropského parlamentu. Je plné interaktivních exponátů a vstup je zdarma.

Webová stránka: www.europarl.eu

Adresa: Willy Brandt Building, Rue Wiertz 60/ Wiertzstraat 60, Brussels

Čtvrť:Ixelles

Manneken Pis (Čurající chlapeček)

Nejvíce fotografovaná atrakce Bruselu je Manneken Pis, socha malého nahého chlapečka, který se jmenoval Juliaanske. Někteří říkají, že čůrána bombu, aby zachránil město. Často bývá oblečen v jednom ze svých 600-ti kostýmů. Najdete ho na rohu ulic rue de l'Etuve a rue Chêne, blízko mnoha ubytoven.

Webová stránka: www.manneken-pis.com

Adresa: Manneken Pis 1000 Brussels, Belgium

Čtvrť:Dolní Město

Atomium

Někdo by měl postavit takovouubytovnu. Tato vědecká atrakce se nachází ve 102 metrů vysokém chromovém a ocelovém modelu atomu, s ocelovými koulemi o průměru 18 metrů, které jsou spojené trubkami. V noci je osvětlena 3000 světly a dokonce se zde také nachází restaurace s panoramatickým výhledem na Brusel.

Webová stránka: www.atomium.be

Adresa: Avenue de l'Atomium, 1020 Brussels, Belgium

Čtvrť:Brussel

Centrum města

Historická část města, kterou navštíví nejvíce turistů. Zahrnuje náměstí Grand Place a obchodní oblast Dansaert. Najdete zde také spoustu levných ubytoven. LGBT oblast najdete podél ulice Rue du Marché au Charbon.

Pro turisty Krásné budovy Centrální

Quartier des Squares

Severně od Europe Quarter se nacházíobytná oblast, která se vyznačuje secesí a rannými modernistickými stavbami. Pokud Vás zajímá architektura, procházku tady si nemůžete nechat ujít - kontrast skla a ocelových EU budov v okolí je neúprosný.

Parky Kde žijí místní obyvatelé Krásné domy

Ixelles

Ixelles, oblíbené město baťůžkářů si také oblíbili mladí návštěvnícipro jeho energickékulturní pouliční scény a noční život. Karl Marx a Alexandre Dumas patří mezi slavné spisovatele a intelektuály, kteří si z Ixelles udělali svůj domov.

Procházky Artistický Bary

Belgický národní den (červenec)

Brusel slaví belgický národní den 21. července vojenskými přehlídkami, zábavou a festivaly. Akce se konají na několika místech, včetně náměstí Grand Place, Place du Jeu de Balle a BrusselsPark. V předvečer státního svátkuse vydejte na náměstíPlace du Jeu de Balle, kde se koná People's Ball, večer plný vystoupení a tance.

Květinový koberec (srpen)

Každé dva roky náměstí Grand Place několik dnípokrývá obrovský květinový kobereca město slaví hudebním vystoupením, světelnou show a ohňostroji.

Webová stránka: www.flowercarpet.be

Čtvrť:Grand-Place

Párty PiKniK a Apéros Urbains

Tyto dvě kolektivní zábavy, uvítací párty se konají každých pár týdnů na jiném místě - jsou něco jako pravidelné mini-festivaly s přátelskou atmosférou pro baťůžkáře. Prohlédněte sijejich webové stránky a zjistěte kde se budou konat příště.

Webová stránka: http://www.pikniks.be/

Vánoční trhy (listopad - leden)

Rezervujte si ubytovnu v Bruselu v zimě a zažíjte město ve sváteční náladě. Sezóna vánočních trhů přináší bruslení, obrovské ruské kolo, a dřevěné stánky prodávající spoutu maličkostí, které můžete darovat pod stromeček. Zábava se šíří celým městem, náměstí Grand Place je však epicentrem všeho dění.

Čtvrť:Grand-Place

Brussels Food Truck Festival (květen)

Milujete pouličníjídlo? Vydejte se do oblasti kolem náměstí Place d'Albertine a Mont des Arts a ochutnejte některá z nejlepších pouličních jídel z Belgie i mimo ni.

Čtvrť:Vysoké Město

Fotografie: https://www.instagram.com/p/2hPkqGsHje/

© Copyrights: monbataqueria

Bruselský letní festival (srpen)

Každý srpn Bruselský Royal Quarter (náměstí Place des Palais, La Madeleine a Mont des Arts) ožívá s reggae, hip-hop, folk, elektro, rockovou a jazzovou hudbou. K tomu je na letním bruselském festivalu kino a divadelní vystoupení.

Webová stránka: www.bsf.be

Čtvrť:Vysoké Město

Midis-Minimes Festival (červenec - srpen)

Spousta mladých talentů a zkušených umělců se v průběhu července a srpna podílí na festivalu Midis-Minimes. Každý den se v bruselském kostele Minimes a zimní zahradě koná krátký 35 minutový koncert známých i méně známých hudebníků.

Webová stránka: www.midis-minimes.be

Adresa: Rue des Minimes 51, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Čtvrť:Marolles

ProPulse Festival (únor)

ProPulse Festival má koncerty a vystoupení na různých místech, včetně hudby, tance a divadelních představení. Najděte si ubytovnu v jižní části Basse-Ville, abyste to měli blízko.

Webová stránka: www.propulsefestival.be

Frit' Flagey

Pro rychlé občerstvení a nejlepší hranolky v Bruselu si zajděte do Frit 'Flagey, stánek s rychlým občerstvením stojí na náměstí Place Flageyplein, 1050 Ixelles. Ceny jsou nízké a na ubytovnu se budete vracet s plným bříškem.

Adresa: Place Eugène Flagey, 1050 Ixelles, Belgium

Čtvrť:Ixelles

Pho Pho

Dopřejte si obrovskoumisku nudlové polévky ve vietnamské jídelně s rychlým občerstvenímPho Pho. Je malá a nemá příliš charakteru, ale ceny a jídlo to více než vynahradí.

Webová stránka: http://www.restaurant-vietnamien.be/

Adresa: Rue de la Paix 27, 1050 Ixelles, Belgium

Čtvrť:Ixelles

Telefon: 02 511 19 23

Arcadi Café

Také v blízkosti náměstí Grand Place se nachází Arcadi Café, která láká místní obyvatele a batůžkáře na chutnou, levnou belgickou kuchyni - mušle, steaky a tradiční Gentse stoverj guláš - a všechn naservírované super-rychle.

Adresa: Rue d’Arenberg 1B

Čtvrť:Dolní Město

Telefon: 02 511 33 43

Exki

Řetězecrestaurací Exki podává zdravé a blahodárnépolévky, sendviče, saláty a dezerty. Zjistíte, že jsou rozmístěny po celém městě, ale Exki Agora je hned po ruce, pokud se nacházíte ve čtvrti Royal Quarter.

Webová stránka: www.exki.be

Adresa: Rue du Marché aux Herbes 93, 1000 Brussels

Čtvrť:Dolní Město

Telefon: 02 502 82 48

Fotografie: https://www.instagram.com/p/nB3bQXM_Rz/

© Copyrights: health.hunters

Café Novo

Restaurace Café Novo nedaleko od náměstí Grand Place podává tradiční belgické jídlo a mnoho dalšího a taky je levná. Jejich farmářskéklobásky s tradičním stoemp vám vystačí na celý den...

Webová stránka: http://cafenovo.be/

Adresa: Vieille Halle aux Blés 37 1000 Brussels

Čtvrť:Dolní Město

Telefon: 02 503 09 05

Moeder Lambic

Bar Moeder Lambic nabízí více než 40 druhů světových piv točených i lahvových, ale specializuje se na pivo Lambic. Znalý personál vám poradí, co ochutnat. Někteří říkají, že je to jeden z nejlepších barů na světě.

Adresa: Rue de Savoie 68, Brussels 1060

Čtvrť:Saint-Gilles

Telefon: 02 539 14 19

Potemkine

Potemkine je super, průmyslově-vypadající prostor, kde se pořádjí diskotéky, menší koncerty, pouští filmy zdarma a dělá dobrá pozdní snídaně. Kdysi byl známý velrybí kostru visící ze stropu, teď ji už bohužel odstranili.

Webová stránka: http://www.lepotemkine.be/

Adresa: Hallepoortlaan, 1060 Saint-Gillis, Belgium

Čtvrť:Saint-Gilles

Telefon: 02 539 38 00

Fuse

Největší techno klub v Bruselu, láká špičkové umělce a davy, které znají a milují svou hudbu. V okolí blízko Brusel-Midi najdete levné ubytovny.

Webová stránka: http://www.fuse.be/

Adresa: Rue Blaesstraat 208, 1000 Brussel, Belgium

Čtvrť:Marolles

Telefon: 0 2 511 97 89

Café Belga

Nachází se v baťůžkáři oblíbené obci Ixelles. Café Belga je jedním z nejznámějších bruselskýchcafé-barů, atraktivní starobylý styl, hosté všech věkových kategorií a rozumné ceny.

Adresa: Place Eugène Flagey 18, 1050 Ixelles, Belgium

Čtvrť:Ixelles

Telefon: 02 640 35 08

Spirito

Spirito býval kostel, a teď je z něj právý opak: velký noční klub s třemi bary a extravagantním, přitažlivým vzhledem.

Webová stránka: www.spiritobrussels.com

Adresa: Rue de Stassart 18, 1050 Ixelles

Čtvrť:Ixelles

Telefon: 483 58 06 97

Brussels Vintage Market

Tento barevný trh se nachází přímo v turistické oblasti Basse-Ville. První neděli v měsíci se přestěhuje na Halles Saint Géry a prodává oblečení, vinyl, ozdoby a jiné sběratelské předměty. Jo, a cupcaky.

Webová stránka: http://brusselsvintagemarket.be/

Adresa: Place Saint-Géry 1, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Čtvrť:Dolní Město

Bleší trh Jeu de Balle

Vysmlouvejte si ty nejlepší cenyna bleším trhu na krásném dlážděném náměstí Place du Jeu de Balle. Vintage elektronika, staré fotografie a obrazy, oblečení - je tady všechno.

Adresa: Place du Jeu de Balle, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium

Čtvrť:Marolles

Veals and Geeks

Hudební nadšencise budou rádi prohrabávat bednami v tomto obchodě s nezávislou hudbou, který se vhodně nachází blízko ubytoven v centru města. Nabízí širokou škálu žánrů a taky několik sběratelských kousků. A taky organizuje pouliční vinyl veletrhy.

Webová stránka: www.vealsandgeeks.com

Adresa: Rue des Grands Carmes 8a, 1000

Čtvrť:Dolní Město

Bruselská karta

Pro baťůžkáře ten nejlepší způsob jak si prohlédnoutvšechny památky. Bruselská karta (platná 24, 48 nebo 72 hodin) poskytuje bezplatný přístup do 30 muzeí a slevy na atrakce, výlety, jídlo, pití a nakupování. Možnost Bruselská karta + prohlídky vám poskytne všechno výše uvedené a navíc zdarma cestovní autobus.www.brusselscard.be

Nasedněte na kolo

Villo! je bruselskýsystém sdílení kol. Ceny jsou podobné jako u jiných evropských systémů: za €1,60 si koupíte denní jízdenku (za €7,65 týdenní jízdenku), pak je každá jízda na půl hodiny zdarma, druhá půl hodina za €0,50 a další půlhodina potom za €2. Takže pokud si výlety plánujete, může to být super-levný způsob, jak se dopravit z ubytovny k památkám.

Letiště

Letiště Brusel je hlavním letištěm města. Abyste se dostali do centra města a jeho ubytoven, nastupte do letištního vlaku na Level 1, který zastaví na třech hlavních železničních stanicích v Bruselu. Nebo jako alternativa tady jsou letištní autobusy Express a několik dalších autobusů, které odjíždějí z autobusové zastávky na Level 0: www.b-rail.be.

Letiště Charleroi známé také jako Brussels South je vzdálené 50 km. Doprava letiště Vás zaveze na nádraží Gare du Midi (www.brussels-city-shuttle.com), nebo můžete jet autobusem na zastávku Charleroi-Sud a pak vlakem do Bruselu.

Železniční doprava

Mnoho turistů dorazí do stanice Brussels-Midi (také známé jako Brussels-South), která je k dispozici pro mezinárodními rychlíky Eurostar a Thalys, stejně jako národní belgické služby. Je to jedna ze tří hlavních železničních stanic ve městě. Ostatní dvě jsou Brussels-North a Brussels-Central. Všechny tři mají spojení s linkami metra, autobusů a tramvají. www.stib.be.

Autobus

Služby Eurolines zastavují na zastávce Brussels-North, ze které je dobré místní dopravní spojení - šest železničních linek, dvě tramvajové linky a kolem 20 místních autobusových linek.

Airport Line je veřejné autobusová doprava mezi letištěm Brusel a Lucemburk. Airport Express (www.airportexpress.be) funguje mezi Antverpami a bruselským letištěm; Brussels Airport Express (www.brusselsairportexpress.be) mezi Bredou, Rotterdamem a Utrechtem v Nizozemsku a letištěm Brusel.

Doprava po městě

Jízdenka "jump" je platná po dobu jedné hodiny od okamžiku validace. Kopit se dá v sadách po pěti nebo 10 nebo si můžete koupit denní jízdenku.
Jízdenky lze zakoupit na strojích GO ve stanicích metra. Před cestou si jízdenky ověřte. Dveře do vozů metra a tramvají se při příjezdu na stanicí/zastavku automaticky neotevírají.

Jazyk: Většina lidí mluví francouzsky, ale vlámský (holandský) se také domluvíte. Značky jsou v obou jazycích.

Měna: Euro

Napětí: AV220

Časové pásmo: středoevropský čas (SEČ)

Telefonní předvolba: +32 pro Belgii, 02 pro Brusel

Pošta:

Hlavní pošta v Bruselu "(Avenue Fonsny Office na nádraží Brussels Midi) je otevřena každý den, včetně neděle. Avenue Fonsny 32, 1060 Saint-Gilles
02 524 43 08

Nemocnice:

Hlavní nemocnice v centru Bruselu je Saint-Pierre University Hospital; rue Haute, 322 - B1000 Brussels 02 535 31 11.

Pro případy, které nejsou naléhavé jděte do lékařského centra Louise Medical Centre, Avenue Louise 284, 1050 Ville de Bruxelles, 02, 534 29 99. V obou lékaři hovoří anglicky.

Tísňové číslo lékárny: 0900 10 500

Turistické informace:

V Bruselu jsou k dispozici dvě sdružení cestovního ruchu:

Visit Brussels na náměstí Grand Place, 1000 Ville de Bruxelles, Belgium 02 513 89 40 a Tourism Flanders (Toerisme Vlaanderen) na ulici Rue Marché aux Herbes 61 - 1000 Brussels 02 504 04 35.

Obvyklá otevírací doba:

Obchody jsou otevřeny od pondělí do soboty 10:00-18:00; většina je v neděli zavřena, i když pekárny a cukrárny jsou otevřené i v neděli ráno.

Čísla tísňového volání: 112 policie, hasiči a záchranné služby.