Student housing - Hostels - Coworking in Dublin (Irsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Dublin, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Dublin.

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Kinlay House View All Images

Christchurch Temple Bar St. Patrick's Cathedral Situated in the heart of Dublin city and right on the edge of the vibrant Temple Bar District, Kinlay House Hostel offers rooms close to Dublin's best selections of bars, cafes and restaurants and within walking distance to all the top attractions including the Guinness Storehouse, Grafton Street, Dublin Castle, Christ Church Cathedral, St Patrick's Cathedral, St Stephen's Green and Trinity College.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Dublin View All Images

Žádné hostely v Dublinu nenabízejí docela stejné zkušenosti jako generátor, se všemi druhy chladných vymožeností na místě. K dispozici je obchod pro všechny vaše potřeby v oblasti cestování, kina, kde se můžete setkat s ostatními a odpočinout si, a nezastaví tam. Restaurace a kavárna nabízí elegantní prostředí místním obyvatelům a cestujícím, kteří si vychutnávají výběr z vybraných menu. Pak je zde generátorový bar, známý po celém městě za skvělé vibrace, vynikající nápoje a oblíbené události.

Hostel Hostely a ubytovny - Gardiner House Hostel View All Images

We are based in Upper Gardiner Street, next to Mountjoy Park, a few mins walk from O'Connell Street, which is the main street of Dublin. You can reach us using Airlink bus 747 or Bus 700 which takes only 30 mins from Dublin Airport and stops nearby.) We are also near Busaras central bus station and Connolly train station. Also a short walk to the O2 and Croke Park, Dublin's legendary stadium. Restaurants, bars, shops, main tourist sights are all right here.

Hostel Hostely a ubytovny - Garden Lane Backpackers View All Images

We're tucked away in a side street just off of Francis Street. It’s a great location for visiting the Guinness Storehouse, Jameson Distillery, Christchurch Cathedral, Saint Patrick Cathedral, Dublin Castle and the Brazen Head - Ireland's oldest pub! And we're only a ten-minute walk from popular hot spots like Grafton Street, Temple Bar, Camden area and Trinity College. There are many restaurants, shops, bars, pubs and supermarkets just around the corner.

Hostel Hostely a ubytovny - Isaacs Hostel View All Images

Isaacs is located in the Heart of the city on Dublin's Northside. The Bus station and Connolly Train Station and Luas (tram) stops are only a couple of minutes from here. The Arport bus stop is just around the corner. Major attractions such as Epic Museum , Jeannie johnston Famine ship and the GPO Museum are 5 minutes walk and it's only 12 minutes to Trinity College etc. Shops , bars and restaurants are all close by. Croke park and the 3 arena are also easily accessible.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Sky Backpackers View All Images

The hostel is 300 m from Temple Bar, less than 2 km from Croke Park Stadium and 2 km from The O2 Dublin. Dublin Airport is 9 km away. Temple Bar Trinity College Dublin O'Connell Street

Hostel Hostely a ubytovny - The Abbey Court Hostel Limited View All Images

Located just off Dublin's famous O'Connell Bridge, we are the most centrally located hostel in the city. Temple Bar, Ireland's famous cultural corner and nightlife spot is a two-minute walk away and can be seen from the front windows. We're just minutes from all the major places of interest and shopping areas including Dublin Castle, Christchurch Cathedral, Trinity College, the Guinness Storehouse, Grafton Street and Stephens Green.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Barnacles Temple Bar House View All Images

When you stay here you’ll only be a minutes’ walk from some of Dublin’s most famous attractions: Trinity College, Dublin Castle, Christchurch, the newly refurbished old Jameson Distillery or the amazing Guinness Storehouse.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Dublinu

Co to bude? Půllitr černého? Nejde to zapřít - spousta lidí, co si rezervuje ubytovnu v Dublinu si chce hlavně užít zábavu. Slavný pro své jedinečné pivo Guinness (a pivovar je za rohem), upovídané místní obyvatele, tradiční hospůdky a spoustou studentů, je to sakra skvělé místo kde ztrávít víkend. Nebo týden. Nebo měsíc. Chytáte se? Ale jak vykročíte z ubytovny a mlha předešlé noci se rozplyne, ocitnete se uprostřed dějin Irska: Vikingských relikvií, vinutých středověkých uliček a elegantních gruzínských náměstí s dveřmi natřenými jasnými barvami. K tomu samozřejmě, nákupy, kultura a vše co byste od prosperující metropole očekávali. Zní to dobře? Tak se podívejte na nabídku hostelů: levné ubytování v hostelech, ubytovny pro baťůžkáře, ubytovny v centru města, ubytovny ve městě - vyberte si a proveďte rezervaci. Budeme čekat v baru.

Dun Laoghaire Regatta

Nechte ubytovnuza hlavou a vydejte se do malebné dublinské zátoky na čtyři dny závodění. Irské a mezinárodní týmy bojují sice na vodě, ale spousta zábavy je i na břehu. Akce se koná od 9. - 12. července 2015.

Webová stránka: https://www.dlregatta.org/

Čtvrť:Southside

O’Connell Street

Nebo navštivte O'Connell Street, hlavní dopravní tepnu Dublinu a velkou oblast, kde se můžete poohlédnout pokud hledáte ubytování v centru města. Je to jedna z nejširších ulic v Evropě a nachízí se na ní sochy pozoruhodných irských lidových hrdinů a historických postav. V této ulici taky najdete slavnou GPO (Hlavní pošta).

Čtvrť:Ulice O'Connell

Muzea se vstupem zdarma

Existuje spousta muzeí, která mohou baťůžkáři cestující s nízkým rozpočtemnavštívit zdarma. Populární jeMuzeum přírodní historiena Merrion Street, ale pokud jste fanoušek designu nemůžete si nechat ujítUměleckoprůmyslové a Historické muzeum na Benburb Street.

ZOO Dublin

Jedna z nejpopulárnějších atrakcí v Dublinu, zoo je plná zvířat ze všech koutů světa. Navštivte ji v ulici Phoenix Park, Dublin 8. Vstupenky pro dospělé stojí €16,80. Na webových stránkách najdete ceny pro skupiny a studenty.

Webová stránka: http://www.dublinzoo.ie/

Adresa: Phoenix Park, Dublin 8

Čtvrť:Cabra

Telefon: 01 474 8900

Katedrála svatého Patrika

Navštivte tyčící sevěže katedrály svatého Patrika. Nachází se na St Patrick’s Close, Dublin 8. Tato starobylá budova opravdu stojí za návštěvu. Vstupné stojí €5,50 pro dospělé, a €4,50 pro studenty.

Webová stránka: http://www.stpatrickscathedral.ie/index.aspx

Adresa: St Patrick’s Close, Dublin 8

Čtvrť:Jihovýchodní Inner City

Telefon: 01 453 9472

Muzeum přírodní historie

Vykročte z ubytovnydo minulosti. Tato velkolepá budova obsahuje kolekci irských artefaktů, které umožňují náhled na to, jak krásně se ostrov rozvíjel. Nachází se na Upper Merrion Street, Dublin 2. Vstupné je zdarma.

Webová stránka: http://www.museum.ie/en/info/opening-times-admission-national-museum-ireland-natural-history.aspx

Adresa: Merrion Street Upper, Dublin 2

Čtvrť:Jižní Gorgianské jádro

Telefon: 01 677 7444

Dublinský hrad

Dublinský hrad nyní irská vládní budovabyla sídlem vlády Britů do roku 1922. Nachází se v ulici Dame v blízkosti baťůžkáři oblíbené čtvrti Temple Bar. Historické místo má dvě muzea, kavárny a zahrady. Vstupenky pro dospělé stojí €4,50.

Webová stránka: http://www.dublincastle.ie/

Adresa: Dame Street, Dublin 2

Čtvrť:Jihovýchodní Inner City

Telefon: 01 645 8800

Kilmainham Gaol

Bývalé vězení, nyní muzeum. Tuto historickou budovu najdete na Inchicore Road, Kilmainham, Dublin 8. Vstup stojí €7 pro dospělé a €3 pro studenty.

Webová stránka: http://www.heritageireland.ie/en/kilmainhamgaol/

Adresa: Inchicore Road, Kilmainham, Dublin 8

Čtvrť:Jiho západní Inner City

Telefon: 01 453 5984

Centrum města

Srdce Dublinu se nachází okolo řeky Liffey. V této oblasti se dobře najíte, užijete si nočního života a samozřejmě dobře nákoupíte - zejména na rušné ulici Grafton Street, jižně od Trinity College.

Obchody Restaurace Centrální

Georgiánský Dublin

Pro cestovatele, kteří hledají pravou chuť Dublinu, existuje několik ulic na jihovýchod od centra města, které mohou prozkoumat. Na Baggot Street, Merrion Square, a Fitzwilliam Square najdete elegantní městské domy s pestře malovaný dveřmi.

Parky Procházky Krásné budovy

Temple Bar

Známý jako kapitál kulturní čtvrti, Temple Bar je definován svými dlážděnými ulicemi a svouhistorií - mnoho baťůžkářů se přijede podívat právě na tento Dublin. Trh s potravinami je tady v sobotu a stánky se šperky a oblečením najdete na ulici Cows Lane hned vedle Lord Edward Street.

Bleší trh Artistický Bary

Dublinský mezinárodní filmový festival (březen)

Natomto festivalu je z čeho vybírat. Od nezávislých filmů až po celovečerní trháky. Dublin hostí vlivný festival, který každým roste. Koná se v březnu.

Webová stránka: http://www.jdiff.com/

Adresa: City wide

Den svatého Patrika

Snad nejslavnější irský svátek, Den svatého Patrika připadá na 17. března. Rezervujte si hostel v Dublinu hostelu a svátek správně oslavte. Barevné slavnosti, kapely z celého světa a ulice překypující oslavami a alkoholem.

Webová stránka: http://www.stpatricksfestival.ie/

Adresa: City wide

The Festival Of Curiosity

Od 23. - 26. července 2015 Dublin hostí Festival of Curiosity. Je to událost, která zahrnuje eklektický vědy, umění a kulturu. Akce se tak rozrostla, že se stala jedním z nejvíce inovativních festivalů v Evropě. Podívejte se na jejich internetové stránky pro více informací a ceny letenek.

Webová stránka: https://festivalofcuriosity.ie/

Adresa: Various venues

The Big Grill Festival

Zapomeňte naflámování na hotelu - The Big Grill je na zcela jiné úrovni. Zaplňuje Herbert Park v Ballsbridge grilem, pivem (craft beer), živou hudbou a koktejly. Vstupenky na celý víkend stojí €45, ale můžete si také koupit jednotlivé denní vstupenky.

Webová stránka: http://www.biggrillfestival.com/

Adresa: Herbert Park, Dublin, Ireland

Čtvrť:Pembroke

Fotografie: https://instagram.com/p/2a0mCMN2IG/

© Copyrights: johnrelihan

Dublinský festival spisovatelů

Přidejte ke svému pobytu trochu kultury s touto významnou literární událostí, která se koná na různých místech v průběhu června. Více než padesát spisovatelů a básníků z celého světa se v Dublinu sejde k recitacím, diskuzím a debatám. Nenechte si ujít Rattlebag poetry slam.

Webová stránka: http://ilfdublin.com/

Adresa: City wide

Irský kytarový festival (červenec)

Pokud máte rádi kytary, zarezervujte si ubytování první týden v červenci - tento festival je zaměřený na kytary. Můžete se těšit na spoustu žánrů, včetně bluegrass a tradiční irské lidové hudby.

Webová stránka: http://gfi.ie/

Adresa: Various venues

Longitude

Zní vám to povědomě? Longitudeje irská sestra anglického festivalu Latitude a je stejně tak bezvadný a energický. Koná sekousek na jih od Dublinu, ale nenajdete tamžádný kemp, tak očekávejte, že ubytovny ve městě se budou rychle plnit!

Webová stránka: http://www.longitude.ie/

Adresa: Marlay Park Grange Road, Rathfarnham, Dublin 16

Bluefire Street Fest (září)

Festival nabízí zdarma den plný živé hudby, umění a zábavy, s umělci, kteři malují graffiti jako živé. Najdete je na náměstí Smithfield nedaleko ubytoven v centru severního vnitřního města.

Webová stránka: http://www.visitdublin.com/dublin-a-to-z/details/bluefire-street-fest-2015/509259/

Čtvrť:Smithfield

Telefon: 0 834998882

Madina

Toto je jednodušenejlevnější místo kde si dát v Dublinu kari. Navštěvované místními obyvateli stejně tak jako batůžkáři. Příjemná změna s jídlem, které stojí pouze€7.

Webová stránka: http://www.madina.ie/

Adresa: 60 Mary Street, Dublin 1

Čtvrť:Ulice Henry jádro

Telefon: 018726007

Kanum Thai

Pokud chcetejídlo s sebou pak je toto místo právě pro vás. Každý večer v týdnu Kanum nabízí specialitu za pouhých €9,99. K tomu přidají irýži a láhev vody. Nachátí se na dvou místech, ale ta na Mespil Road je centrálnější.

Webová stránka: http://www.kanum.ie/

Adresa: 77 Mespil Rd, Dublin 4

Čtvrť:Jihovýchodní Inner City

Telefon: 01 660 8616

Fish Shop

Myslíte to sfish and chips vážně? To byste měli. Tahle restaurace taky a jejich jídlo stojí méně než €7 - můžete si k tomu dát i pití a při cestě zpět na ubytovnu vám z €10 ještě zbyde.

Webová stránka: http://fish-shop.ie/

Adresa: 6 Queen Street, Dublin

Čtvrť:Smithfield

E-mail: hello@fish-shop.ie

Fotografie: https://www.instagram.com/p/4pi80hHwTl/

© Copyrights: thelocalsdublin

Gerry’s Coffee Shop

Za €6,50 se můžete pustit do Gerryho dobrůtek a do ubytovny se budete vracet nacpaní. Vždy chutné a vydatné jídlo, restaurace Gerry velmi levná a veselá.

Webová stránka: https://www.facebook.com/Gerrys.montague.st

Adresa: 6 Montague St, Dublin

Čtvrť:Jižní Gorgianské jádro

Telefon: 01 478 3524

Green 19

Za €10v restauraci Green 19 můžete vy ivaši kolegové batůžkáři dostat celou pečenou večeři. Podává se se vším všudy, a kvalita se nešidí - to je fakt bomba.

Webová stránka: http://green19.ie/

Adresa: 19 Camden Street Lower, Dublin 2

Čtvrť:Jižní Gorgianské jádro

Telefon: 01 478 9626

Fotografie: https://instagram.com/p/rrtOLbLE3Y/

© Copyrights: denisemul

Alchemy

Přímo v srdci baťůžkáři oblíbenékulturní čtvrti Dublinu, Alchemy spojuje styl a moderní hudbu. Noční klub najdete na adrese 13 - 17 Fleet Street, Temple Bar, D2.

Webová stránka: http://www.alchemyclub.ie/

Adresa: 13 – 17 Fleet Street, Temple Bar, Dublin 2

Čtvrť:Temple Bar

Telefon: 01 612 9241

The Wiley Fox

V nabídce najdete craft beera pulzující živou hudbu, The Wiley Fox je vynikající všestranné místo, které také podává velké pizzy a koláče. A je hned za rohem od několika ubytoven v centru města.

Webová stránka: https://www.facebook.com/thewileyfox

Adresa: 28 Eden Quay

Čtvrť:Severní Inner City

Telefon: 1 878 3075

Fibber Magees

V Dublinu je docela dostnóblkoktejlový barů, ale někdy je prostě třeba to pořádně rozjet. Hospoda Fibber nabízí skvělouživou hudbu a přátelský dav. Baťůžkáři sem skvěle zapadnou.

Adresa: 80-81 Parnel Street, Dublin

Čtvrť:Severní Inner City

Telefon: 01 8722575

Club M

Club M je o dobré nekomplikované zábavě - je to populární klub, který hraje taneční a popovou hudbu. Zamiřte na adresu 2 Cope ST, Temple Bar, Dublin 2 a užíjte si bezva noc.

Webová stránka: http://clubm.ie/

Adresa: 2 Cope St, Temple Bar, Dublin 2

Čtvrť:Temple Bar

Telefon: 01 671 5622

Soder + Ko

Spojení skandinávské a asijské kuchyně? To nás zajímá - a máme podezření, že většinu baťůžkářu bude taky. Přijeďte si odpoledne pro klasické švédské skořicové buchty, nebo večer na knedlíky a vynikající vývary - zakončené tancem až do brzkých ranních hodin.

Webová stránka: http://www.soderandko.ie/

Adresa: 64 South Great George’s Street

Čtvrť:Jižní Gorgianské jádro

Telefon: 01 478 1590

Fotografie: https://instagram.com/soderandko/

© Copyrights: soderandko

Tržnice v návštěvnickém centru Waterways

Vydejte se na tržnici v návštěvnickém centru Waterways ve čtvrtiGrand Canal Dock pro chutné jídlo na skvělém místě. Je tadykaždou středu. Ve stáncích se prodává vše od ryb po falafel.

Webová stránka: http://www.waterwaysirelandvisitorcentre.org/events.aspx

Adresa: Waterways Ireland Visitors Centre Grand Canal Quay, Dublin

Čtvrť:Jihovýchodní Inner City

Trh čtvrti Temple Bar

Trh Temple Bar má výbornou polohu v centru města a levné občerstvení. Stánky a rozruch se většinou rozšíří aždo okolních ulic. Je otevřen v sobotu od 10:00 - 16:30.

Adresa: Meeting House Square, Dublin, Ireland

Čtvrť:Temple Bar

Makeshop

Přidejte ke svému zážitku také kreativitus Makeshopem, který je připojen k Dublinskému muzeu věd. Zaměřenýna vycházející "tvůrce" a experimentátory, prodává vše od řemeslnických potřebaž po 3D tiskárny.

Webová stránka: https://dublin.sciencegallery.com/makeshop

Adresa: 4 Lincoln Place, Dublin

Čtvrť:Jižní Gorgianské jádro

Telefon: 01 662 4416

Vyhněte se Dni svatého Patrika

Nehledě na to jak lákavé to může být v Dublinu naDen svatého Patrika, cesta tam může být taky hodně drahá. Máte-li zájem o výhodnější nabídku bude asi nejlepší si vaše ubytování rezervovat jindy.

Leapcard

Zvažte koupi kartyLeapcard. Cestování po Dublinu je s ní mnohem levnější, ale přečtěte si podmínky použití. To může být poměrně omezené, tak se ujistěte, že vyhovuje vašim potřebám.

Nastupte na trajekt

Pro baťůžkáře kteří míří do Irska z Velké Británie, bude lepší se nejdříve podívat na ceny trajektu před nákupem letenek. Můžete najít několik opravdu výhodných nabídek.

Letiště

Letiště Dublin je místo na které dorazíte pokud cestujete letadlem. Je to mezinárodní letiště, které také nabízí spojení do zbytku Irska a nachází se pouze necelých devět kilometrů od centra města. Autobusovými linkami Airlink 747 a Aircoach line 700 se dostanete do centra města a jeho ubytoven za €6 - €7. Pokud si můžete dovolit utratit trochu více u obou terminálů najdete stanoviště taxíků.

Železniční dráhy

V Dublinu jsou dvě hlavní železniční stanice. Je tu stanice Connolly Station, která se nachází v severní části centra města a potom stanice Dublin Heuston. Ta je trošku dál od centra města a slouží pro jih a západ města a poskytuje železniční spojení do ostatních částí země.

Autobus

Baťůžkáři, kteří cestují autobusem přijedou na busaras (Ústřední autobusové nádraží) v centru města. Nabízí meziměstskou a regionální autobusovou dopravu a snadno k němu dojdete z centra města pěšky. Dostanete se odtud také na letiště.

Doprava po městě

Do většiny městských autobusů budete potřebovat drobné na zaplacení jízdenky. Většina řidičů nebude mít na rozměnění. Zvažte také tramvaje - Red Line (červená linka) vás poveze kolem některých z nejkrásnějších památek města.

Jazyk: angličtina/irština

Měna: Euro

Elektrické napětí: 230V

Časové pásmo: UTC +00:00

Předvolby: Mezinárodní volající by měli používat 353. Kód oblasti Dublin je 1.

Pošta

Dublinská hlavní pošta

O'Connell Street Lower

Dublin 1, Irsko

Tel: 01 705 7000

Nemocnice

Nemocnice Jakubského

James’s Street

Dublin 8, Ireland

Tel: 01 410 3000

Fakultní nemocnice Saint Vincent

Elm Park

Merrion Road

Dublin 4, Ireland

Tel: 01 221 4000

Turistické informace

Visit Dublin

25 Suffolk Street

Dublin 2, Ireland

Otevírací doba

Provozní doba pro většinu obchodů je 09:30 - 18:00 hodin, i když některé z větších obchdů zůstanou otevřené až do 19:30, a ve čtvrtek mnoho dalších obchodů zůstává otevřených ještě déle. Obvyklá otevírací doba v neděli je 12:00 - 18:00 hodin.

Většina hospod a barů přestává prodávat alkohol kolem 23:30. Kluby se zavírají ve 03:00.

Čísla tísňového volání

Pro záchranné služby můžete vytočit obě čísla 999 nebo 112.