Student housing - Hostels - Coworking in Řím (Itálie)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Řím, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Řím.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - Legends Hostel Rome View All Images

Rome's Via Nazionale shopping district is 700 m away, and it is a 15-minute metro ride to the Vatican City. Central Station is a great choice for travellers interested in history, architecture and sightseeing.

Hostel Hostely a ubytovny - Legend R.G. Hostel View All Images

Shops and supermarkets can be found in the immediate surroundings. Central Station is a great choice for travellers interested in history, architecture and sightseeing.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel One Trastevere View All Images

Near the Hostel there is a swimming pool (for a charge ), sauna and turkish bath. Ask at the reception for prices and information. Rome Termini Train Station is 4 km away Ospedale Nuovo Regina Margherita, Testaccio and San Francesco a Ripa are all 700 m away. Porta Portese market is 3 mins walk. Basilica of Santa Maria In Trastevere, Piazza di Santa Maria in Trastevere and Ospedale San Camillo are 1 km away. Rome Ciampino Airport is 30 mins and Rome Fiumicino Airport is 45 mins by car.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Cressy View All Images

The neighbourhood surrounding the hostel offers every service which may be needed during your stay including restaurants, pizzerias, open air market, supermarket, launderette, internet caf., bars, pubs and all are at reasonable prices for the budget traveler.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Rome View All Images

Nachází se v docházkové vzdálenosti od Kolosea, ikonické zříceniny Palatino a malebné oblasti Monti. Několik zastávek metrem odtud můžete prozkoumat historické Pantheon, Fontána di Trevi a Vatikánské město. Pokud máte rádi něco trochu klidnější, podívejte se na krásnou zahradu v Piazza Vittorio Emanuele II, která se nachází hned za rohem. Generátor je ideální spouštěcí podložka pro prohlídku města.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Roma Termini View All Images

This hostel is located very close to the main train station Termini and therefore has extremely good transport connections to all over the city. Within a short distance of travelling you can get to the Roman Forum, the Colosseum and the Spanish Steps, to name but a few of the famous sites.

Hostel Hostely a ubytovny - YellowSquare- Rome View All Images

Hostel se nachází v blízkosti stanice Termini a stanice metra. Pár minut chůze od centra města, 20 minut chůze od Kolosea a další "musí vidět" Řím

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Ciak Rooms View All Images

The nearest airport is Rome Ciampino Airport -12 km from Ciak Rooms. San Giovanni Metro Station - 0.2km, Basilica of Saint John Lateran - 0.3 km, Coliseum - 1.5km, Roman Forum - 2.1km, St. Peter's Basilica -4.9km Trevi Fountain - 2.2km Atmospheric sunsets from Rome's Palatine Hill - 1.6 km Rome – the Eternal City -2.5 km Ostia Antica - 22 km San Giovanni is a great choice for travellers interested in roman ruins, art and ancient landmarks.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Římě

Všechny cesty vedou do Říma, není-liž pravda? Jestli jste baťůžkář ano - nezávislí cestovatelé si razí cestu do bývalého srdce římské říše již celá staletí. Naštěstí, nemusíte být na šlechtické "Grand Tour", aby si město dnes prohlédli. Levné ubytovny jsou na každém rohu, od rušných městských ubytovn po ubytovny v centru města pro skupiny. Z pokoje vaší ubytovny budete moci jít objevovat historické památky, které přitahují turisty z celého světa, ale tím to nekončí; Řím je také moderní metropole a centrum kultury a umění. Je zde spousta rušných kaváren, tradičních trhů a rušný noční život. Budete chtít zůstat navždy. A pokud se ubytujete v levné ubytovně tak, tak-trochu i mužete. Koneckonců se mu říká "věčné město"...

Sami obdivujte umění v kostelech

Vstup do Římských kostelů je zdarma a jsou plné obrazů italských velmistrů. Jedním z nejznámějších byl Caravaggio, jeho mistrovská díla můžete vidět v kostelech po celém městě.

Via Appia

Vydejte se z ubytovnyprotáhnout si nohy. Via Appia Antica je prastará stromy-lemovaná cesta posetá římskými ruinami i nejluxusnějšími domy v Římě. Opravdu scénická a vzdělávací procházka.

Webová stránka: http://www.parcoappiaantica.it/en

Adresa: Punto Informativo Appia Antica Via Appia Antica, 58, 00179 Roma, Italy

Čtvrť:Appio Latino

Renesanční park Villa Borghese

I když za na návštěvu Galerie Borghese budete muset zaplatit, zahrady, které ji obklopují, jsou pravděpodobně nejznámější a nejkrásnější v Římě, a jsou zdarma. Pokud jste v ubytovně v centru kolem Sallustiano, je to pěšky jen kousek.

Webová stránka: http://www.galleriaborghese.it/default-en.htm

Adresa: Villa Borghese Rome, Italy

Čtvrť:Okres Pinciano

Koloseum

Je snadné si představit, že se ve velkém římském koloseu sešlo 50.000 starověkých římanů, aby zhlédli gladiátorské bitvy. Pravděpodobně nejznámější památka města a první, kterou si většina turistů škrtne ze seznamu míst, které navštívit. Vstupenka zahrnuje vstup na Forum Romanum, Koloseum a Palatin.

Webová stránka: http://www.coopculture.it/en/the-colosseum.cfm#

Adresa: Piazza del Colosseo, 1

Čtvrť:Celio

Telefon: 06-39967700

Fontána di Trevi

Nejvíce ikonická a romantická fontánaříma vitalském barokním stylu. Hoďte do ní minci a splní se vám přání, nebo tak to alespoň praví legenda. Je to trochu dále na západ od hostelů v centru města, ale stojí za procházku.

Adresa: Piazza di Trevi, 00187 Rome

Čtvrť:Trevi

Pantheon (rozcestník)

Starověký římský chrám, který byl od roku 27 n.l. v nepřetržitém používání a z kterého je nyní kostel. Jeho centrální rotundu (kruhový sál) pokrývá obrovská betonová kopule. Všechno je tak dobře zachovalé, že si budete muset neustále připomínat, jak je stará.

Adresa: Piazza della Rotonda, 00186 Roma, Italy

Čtvrť:Staré město

Telefon: 06 68300230

Vatikán

Nejmenší stát na světě - má populaci asi 800 obyvatel - je jedním z největších lákadel říma a domovem papeže. Nacází se zde bazilika svatého Petra, Vatikánské zahrady, muzea a Sixtinská kaple. Vstup na náměstí svatého Petra a do baziliky je zdarma.

Webová stránka: http://www.vaticanstate.va/content/vaticanstate/en.html

Adresa: Vatican City, Rome

Forum Romanum

Jedním z kouzel Říma je to, že můžete z ubytovny vkročit přímo do minulosti. Forum Romanum vám právě toto nabízí - srdce města během let říše, je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit na světě.

Adresa: Via della Salara Vecchia, 5/6, Rome

Čtvrť:Staré město

Centro Storico

Historické a kulturní centrum Říma, plné turistů a baťůžkářů. Centro Storico (historické centrum) je domovem mnoha hlavních městských atrakcí: náměstí Piazza de Spagna, (kde se nachází Španělské schody), náměstí Piazza Navona a fontána di Trevi, a to je jen malá ukázka.

Krásné budovy Turistické Centrální

Testaccio

Pokud hledáte"skutečný" Řím, Testaccio je to pravé místo. Dělnická čtvrt s autentickým římským duchem, bouřlivým nočním životem, rodinými restauracemi a předním trhem s potravinami.

Restaurace Tanec

Monti

Monti se náchází kousek na jih od obytoven v centru Říma a od historického centra, ale turisté ho částo obchází. Je to síť uliček a náměstí plných moderních knihkupectví, kaváren a restaurací - přesně to pravé pro baťůžkáře.

Krásné domy Kavárny Artistický

Křížová cesta (Velikonoce)

Vyvrcholením velikonočních oslav je v Římě průvod křížové cesty. Začíná uKolosea a udělá 14 zastávek pro připomenutí klíčových momentů na Kristově cestě k ukřižování.

Adresa: Piazza del Colosseo, 1, Rome (starting point)

Čtvrť:Celio

Telefon: 06-39967700

Gay Village (červen až září)

Římská čtvrť Testaccio hostí festival Gay Village od konce června do začátku září. Festival je pestrý s atmosférou "všechno je možné", což si turisté zamilují. Popové koncerty zdarma, divadlo, komediální představení a stánky s občerstvením.

Webová stránka: www.gayvillage.it

Čtvrť:Verano

Romaeuropa festival (září až prosince)

Festival divadelního a výtvarného umění, který představuje více než 300 umělců z 20 různých zemí. Akce se konají od konce září do začátku prosincepo celém Římě.

Webová stránka: www.romaeuropa.net

Natale di Roma (duben)

Festival Natale di Roma (Římské Vánoce) se koná21. dubna a oslavuje založení Říma v roce 753 př.n.l. Paláce a památky města se rozsvítí a uvidíme obrovský ohňostroj. A snižšími teplotami je to taky ideální doba, kdy si v Římě rezervovat ubytování. Slavnosti jsou zaměřeny na náměstí Piazza del Campidoglio.

Adresa: Piazza del Campidoglio, Rome

Čtvrť:Staré město

Bílá noc (září)

Promiň pokojíčku- budeme pryč celou noc. Během každoročního festivalu Notte Bianca (Bílá noc) jsou taneční a divadelní místa, stejně jako muzea, restaurace a obchody otevřeny po celou noc. Město uzavře dopravu, tak se přidejte ke skupince z ubytovny a poznávejte římské ulice spolu, dokud nevýjde sluníčko.

Rock in Roma

Největší Římskýrockový a popový festival se koná více než tři dny v polovině července. Mezi hlavní představitele v roce 2015 patřil Robbie Williams, Lennie Kravitz, Alt-J a Chemical Brothers. Nedá se tady kempovat, což znamená, že ubytovny v Římě se rychle zaplňují - proto si své ubytování rezervujte co nejdříve!

Webová stránka: http://www.rockinroma.com/

Adresa: Ippodromo Capannelle, Via Appia Nuova, 1255, 00178 Rome

Roma Incontra il Mondo

Uvolněnýletní hudební festival s hudebníky z celého světa hraje v parku Villa Ada. Posaďte se na trávě popíjejte víno a dejte si večeři z jednoho ze stánků s občerstvením. To vše při sledování jezerní show. Festival se koná od konce června do konce srpna.

Webová stránka: www.villaada.org

Adresa: Villa Ada, Via Salaria, Rome

Čtvrť:Villa Ada

Fotografie: https://instagram.com/p/4-d83ul2rR/

© Copyrights: terronfabio

Letní festival "Casa del Jazz" (Červen - Srpen)

Narozdíl od rockových a popovýchfestivalů, je klidnější volbou pro turisty, kteří mají rádi jazz (jo, to je ono). Akce jsou naplánované od konce června do začátku srpna.

Webová stránka: http://www.casajazz.it/

Pizzarium

Stánek s pizzou kousek od Vatikánského muzea je oblébený mezi místními obyvateli i turisty. Než si vyberete budou se vám sbíhát slinynad čerstvě upečenou pizzou v okně. Dejtesi plátek(y) s pivem.

Adresa: Via della Meloria, 43, 00136 Roma, Italy

Čtvrť:Okres Trionfale

Telefon: 0639745416

Enoteca Palatium

Každé jídlo v této skutečněřímské restauraci a vinárně je vyrobeno z přísad, které pocházejí z místních farem. Menu se pravidelně mění, což zaručuje čerstvé sezónní potraviny. Zaplatíte okolo €10 za porci.

Webová stránka: www.enotecapalatium.com

Adresa: Via Frattina, 94, 00187 Roma, Italy

Čtvrť:Colonna

Telefon: 066920 2132

Fotografie: https://www.facebook.com/EnotecaRegionalePalatium

Palazzo del Freddo Giovanni Fassi

Řím by nebyl Římem bez spousty gelato (zmrzliny) a tato gelateria má jedny z nejlevnějších a nejlepší. A je vhodně umístěna kousek od ubytoven vcentru města a zastávkyTermini.

Webová stránka: http://www.palazzodelfreddo.it/

Adresa: Via Principe Eugenio, 65

Čtvrť:Esquilino

Telefon: 06 4464740

Pastificio

Plastové talířevrchvaté s těstovinami v blízkosti Španělských schodů za €4. Dejte si jídlo uvnitř a dostanete skleničku vína a vody zdarma.

Adresa: Pastificio Via della Croce, 8, 00187 Roma, Italy

Čtvrť:Campo Marzio

Telefon: 06 6793102

Fotografie: https://instagram.com/p/vX9SocKU4C/

© Copyrights: travelcoholic

Dino Express

Asi půl tuctu stolů pro které stojí za to stát ve frontě v této tradiční hostaria,kde se podávájí pouze obědy. Spousta italských klasik je výborných. Zkuste ossobucco (telecí maso, rajčata a hrášek).

Adresa: Via Tacito, 80, Roma, Italy

Čtvrť:Prati

Telefon: 06 361 0305

Fotografie: https://instagram.com/p/13H3FJoauS/

© Copyrights: flaviaini

The Drunken Ship

Ne-tak-obvyklý-italský bar plný Římských pařmenů. Skvělé místo kde začít večer hrou Beer Pongu s místními obyvateli a turisty z celého světa.

Webová stránka: www.drunkenship.com

Adresa: Piazza Campo de’ Fiori, 21

Čtvrť:Staré město

Telefon: 06 68300535

Freni e Frizioni

Freni e Frizioni (brzda a spojka), bývala auto dílna je nyní jeden z nejmodernějších barů v Římě. Jeho moderní a kreativní atmosféru si jako turisté zamilujete.

Webová stránka: www.freniefrizioni.com

Adresa: Via del Politeama, 4-6

Čtvrť:Trastevere

Telefon: 06 45497499

Micca Club

Jeden z nejmodernějších římských nočních klubů se nachází v historickém centru města. Hrají zde někteří z nejlepších světových DJejů a konají se tady noci s burlesky. Pokud vám tančit burlesku moc nejde,dávají lekce...

Webová stránka: www.miccaclub.com

Adresa: Via Degli Avignonesi, 73 (Piazza Barberini)

Čtvrť:Trevi

Telefon: 06 87440079

Fotografie: https://instagram.com/p/2D5XmUI40S/

© Copyrights: soriansky

Oasi Della Birra

Pokud se chystáte z ubytovny za pivem, samozřejmě "Pivo Oáza" je tím pravým místem. Tento sklepní bar nabízí více než 300 druhů piva a vše-co-můžete-sníst bufet.

Webová stránka: www.drunkenship.com

Adresa: Piazza Testaccio, 40

Čtvrť:Verano

Telefon: 06 547 6122

Tram Tracks

Pokud vašeskupinka touží zažít něco nového, zkuste nasednout na jedny v posledních římských tramvají, kde se konají večery s tematikou 60. a 70. let. Tramvaj projíždí nasvíceným Koloseem. Ujistěte se, že si zarezervujete místo dopředu.

Webová stránka: www.rometramtracks.com

Adresa: Piazza de Porta Maggiore (starting point)

Čtvrť:Termini

Telefon: 334 7328705

Fotografie: https://instagram.com/p/4QiRGxwarS/

© Copyrights: angiedepdx

Testaccio market

Mercato di Testaccio je trh pod širým nebem spotravinami i oblečením. Pokud jste turista ahledáte kousek opravdové Itálie, jste tady správně - a je to jen pár ulic od turistických hotspotů.

Čtvrť:Verano

Pulp

Získejte výhodnou nabídku v tomto značkovémsekáči, plném žádoucích nepředvídatelných kousku za pouhých €15. Je tady taky velký výběr doplňků a bot.

Adresa: Via del Boschetto 140

Čtvrť:Monti

Telefon: 06 485511

Mosque Market

Vydejte se z ubytovny vŘímě do severní Afriky a na Blízký východ v podobě tohoto pohádkového trhu s potravinami, který se nachízí vedle Velké mešity v Římě. Itálie se může náhle zdát tak daleko.

Adresa: Largo della Moschea, Fridays

Čtvrť:Villa Ada

Roma Pass

V Římě je tolik památek, že navštívit je všechny se pěkně prodraží. Třídenní karta Roma Pass za€30 zahrnuje dvě vstupenky na hlavní turistické atrakce. Použijte je na ty nejdražší (Koloseum / Kopec Palatine / Forum Romanuma Galerie Borghese). Poté dostanete slevu na vstupenky na ostatní významné památky. Průkaz také zahrnuje dopravu metrem, autobusem a tramvají, která by vás jinak vyšla na €16,50.

Webová stránka: http://www.romapass.it

Studentské a mládežnické slevy

Mezinárodní studentský identifikační průkaz (ISIC) poskytuje slevy po celém Římě. Před příjezdem se ujistěte, že ji máte. Pokud nejste student, ale jste ve věku do 25 let vyzvedněte si mezinárodní mládežnickou kartu a získáte podobné slevy.

Letiště

Řím má dvě mezinárodní letiště: Fiumicino a Ciampino. Létá zde většin hlavních mezinárodních a nízkonákladových leteckých společností.

Nejrychlejší způsob, jak se z letiště Fiumincino dostat do ubytovny v centru města je vlak Leonardo Express, jízda trvá 30 minut (cena jízdenky €14). Levnější varianta je letištní autobus Terravision, který stojí jen €4 a jízdenky je možné rezervovat on-line na http://www.terravision.eu.

Letiště Ciampino s centrem města spojuje autobus Terravision. Jízdenka z Fiumincino stojí €4.

Vlaková a autobusová doprava

Hlavní římská intermodální stanice je nádraží Termini. Autobusy a vlaky přijíždějí z a odjíždějí do destinací po celé Itálii i mimo ni, a stojí zde také plno taxíků. Takže ať už přijedete vlakem nebo autobusem, do své ubytovny se snadno dostanete.

Doprava po městě

Římské metro má jen dvě linky (A a B) a slouží pouze několika hlavním atrakcím. Autobusem se dostanete dále do historického centra města, ale do některých oblastí je možné se dostat pouze pěšky. Jízdenka na jednu cestu metrem nebo pro cestu do 75 minut jakýmkoliv autobusem stojí €1,50. Denní jízdenka na metro, autobuse, tramvaj nebo vlak stojí €6, třídenní jízdenky €16,50 jsou za €24. Kteroukoliv z těchto jízdenek je možné koupit v automatech ve stanicích metra nebo v novinových stáncích po celém městě.

Taxíky

Taxíky mají tachometry. Za nejkratší cestu zaplatíte €4,25 a za každý další kilometr €1,1. Jedno zavazadlo s sebou je zdarma, za každe další si účtují €1. Vezměte si jen jedno nebo si připlaťte.

Jazyk: italština

Měna: Euro

Napětí: 220 voltů

Časové pásmo: GMT+1 hodina

Předvolba: +39 pro Itálii, 6 pro Řím

Pošta: Několik velkých pošt je otevřených od 8:30 do 18:30 hodin v centru Říma a od 8:30 do 13:00 hodin v sobotu.

Via di Porta Angelica, 23 (San Pietro)
Via Marmorata (Piramide)
Viale Mazzini, 101 (Prati)

Nemocnice:

Ospedale Fatebenefratelli, Via di Ponte Quattro Capi, 39

Tel: 06 68371

Policlinico Umberto I, Viale del Policlinico 155

Tel: 06-49971

Turistické informace:

A.P.T. tourist office, Via Parigi, 5

Tel: 06-3600-4399 nebo 06-488-991

www.turismoroma.it

Otevírací doba: Většina obchodů má otevřeno od 9:00 do 13:00 a od 15:30 do 19:30 hodin (od pondělí do soboty). Nákupní centra jsou otevřena od 10:00 hodin do půlnoci. Banky od 8:30 do 13:30 a od 15:00 do 16:00 hodin od pondělí do pátku.

Důležitá čísla: 113 policie, 118 záchranné služby a 115 požární služby.