Student housing - Hostels - Coworking in Florencie (Itálie)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Florencie, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Florencie.

Čtvrti

Hotel Hostely a ubytovny - Hotel Alinari View All Images

Hotel Alinari enjoys a truly enviable position while remaining in the historic centre of Florence, and both the Santa Maria Novella railway station and the bus stop for the airport are within walking distance. The Palazzo dei Congressi is about a five-minute walk away , as are the Fortezza da Basso and the Palazzo degli Affari. The main monuments of Florence such as the Basilica of Santa Maria del Fiore (Duomo), the Uffizi Gallery and Ponte Vecchio is only a 10 minutes walk away.

Bed and breakfast Hostely a ubytovny - Guesthouse Amici Miei View All Images

A stone's throw from the main train station and close to every point of interest. The Fortezza Da Basso and Stazione Leopolda, locations of the most important Florentine fairs and exhibitions, can be reached in just five minutes on foot. The Duomo and the historic center are just ten minutes away. The Parco delle Cascine and the Visarno Hippodrome with its unmissable concerts are just 15 minutes away on foot.

Hostel Hostely a ubytovny - New Generation Hostel Florence Center View All Images

Lots of cafes, restaurants, fresh markets & shops all within a 5 minutes walk! 10 minutes from the Duomo. Walking around you will encounter a bustling & bohemian neighbourhood. A maze of little alleyways & streets which have an abundance of shops and life! A 15-minute walk from Ponte Vecchio & Florence Cathedral. The traditional Mercato Centrale is 800 m away. Cappella Brancacci 0.5 km Via Dè Tornabuoni 0.6 km Strozzi Palace 0.6 km Santa Maria Maggiore 0.6 km Cappelle Medicee 0.7 km

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Youth Meeting Home View All Images

Uffizi is a great choice for travellers interested in food, museums and history.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel New Ostel Florence View All Images

To reach the hostel from the airport take tramway line T2 VESPUCCI and get off at BELFIORE stop.Walk up VIA GUIDO MONACO and the second on the left is VIA IACOPO PERI where the hostel is.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte ve Florencii

Připravte si skicáky: je čas povolit uzdu své fantazii v centru evropského umění. Ve Florencii se zrodila renesance. Batůžkáři sem zavítají za ohromnými historickými budovami a mistrovskými galeriemi, to vše uprostřed rušných náměstí a klikatých uliček. Nemůžete si nevšimnout konstantního přívalu turistů. Florencie má však také obrovskou komunitu kreativně-smýšlejících zahraničních studentů, kteří zde studují výtvarné umění nebo dějiny umění - jejich vliv dopomohl k rozvoji barů a restaurací vhodných pro baťůžkáře, stejně jako velkému výběru levných ubytoven v centru města.

Výstup na náměstí Piazzale Michelangelo

Pokud nemáte opravdové štěstí, vaše ubytovna zřejmě nemá panoramatický výhled na město - tak se na něj sem přijďte podívat. Jedná se o jeden z nejslavnějších výhledů na světě, a nebude-li panoramický výhled na město pod vámi stačit, je tady také možné obdivovat spoustu duplikátů Michelangelových děl, včetně bronzového odlitku Davida. K dispozici je restaurace a kavárna, ale jsou samozřejměponěkud drahé. Užijte si výhled a kávu si dejte raději jinde.

Adresa: Piazzale Michelangelo, 50125 Firenze, Italy

Čtvrť:Oltrarno

Procházka parkem Cascine

Jen na západ od samotného srdce města se nachází park Parco delle Cascine. Rozprostírá se podél severního břehu řeky Arno. Projděte se podél řeky, relaxujte na trávníku při pikniku a zahrájte si fotbal nebo frisbee - nemusí to být nejkrásnější park na světě, ale je oázou zeleně a klidu v často hektickém městě, a vstup je zdarma.

Adresa: Parco delle Cascine 50144 Florence, Italy

Čtvrť:Porta al Prato

Přejděte přes Ponte Vecchio („Starý most“)

Udělejte si procházku po jednom z nejvýznamnějších mostů v Evropě. Původně postaven ve středověku, Ponte Vecchio má dlouhou historii jako obchodní a ulice kde se půjčují peněze - ačkoli budovy, které ho lemují jsou nyní většinou obchody se suvenýry a klenotníci většinu baťůžkářů nebudou zajímat. Nad ním se nachází koridor Vasari, slavný soukromý průchod postaven Medicim. který propojuje paláce Vecchio a Pitti.

Adresa: Ponte Vecchio, Firenze, Italy

Čtvrť:Oltrarno

Bazilika Santa Maria del Fiore (také známá jako "Duomo")

Duomo bylo postavenov roce 1436. Jeho velkolepý exteriér má daleko od strohého holého kamene jak jsme u katedrál zvyklí. Je to shlukbílé, zelené a růžové, s mramorovými obklady a obrazy nad jeho monumentálními dveřmi. Jeho obrovská kopule je atrakcí sama o sobě. Umístěna přímo v centru města, je v pěší vzdálenosti od většiny ubytoven.

Webová stránka: http://www.ilgrandemuseodelduomo.it/

Adresa: Piazza del Duomo, 50122 Firenze, Italy

Čtvrť:Duomo

Galerie Uffizi

Další galerie? No, jste přece ve Florencii - není se čemu divit. Mohli byste všechny umělecká díla z galerie Uffizi odnést a stále by to byla působivá atrakce. Projděte si její úžasně elegantní chodbičky a prohlédněte si klasiky jako Botticelliho Zrození Venuše a Titianova UrbinskáVenuše.

Webová stránka: http://www.uffizi.org/

Adresa: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, Italy

Čtvrť:Santa Croce

Zahrady Boboli (a Bardini)

Teď užjste pravděpodobně strávili dost času v interiéru prohlížením různých exponátů. Přejděte přes řeku Arno do této klasické toskánské zahrady, plné vodních prvků, renesančních sochařských děl a stromy lemovaných cestiček. Nedaleko se nachází intimnější zahrada Boboli s nádherným výhledem na Florencii - na velkolepé terase najdete (poměrně drahou) kavárnu.

Webová stránka: https://www.polomuseale.firenze.it/en/musei/?m=boboli

Adresa: Piazza Pitti, 1, 50125 Firenze, Italy

Čtvrť:Palazzo Pitti

Galerie Accademia

Světově proslulá umělecká galerie ve Florencii skrývá nespočet renesančních pokladů. Je zde však jeden, který chce každý vidět: Michelangelův David. A není se čemu divit. Je naprosto proporcionální (přestaňte se tam vtadu hihňát...) a velmi realistický - pokud existuje socha, kterou musíte vidět alespoň jednou za život, je to právě tato.

Webová stránka: http://www.accademia.org/

Adresa: Via Ricasoli 58-60 (near Piazza San Marco)

Čtvrť:Santissima Annunziata

Galileovo muzeum

Renesance nebyla pouze o umění a sochařství - prozkoumejte vědeckou revoluci v tomto muzeum věnovaném průkopnickým astronomům a vynálezcům. Najde zde také sbírku glóbusů a teleskopů a filmy a interaktivní exponáty.

Webová stránka: http://www.museogalileo.it/

Adresa: Piazza dei Giudici, 1, 50122 Firenze, Italy

Čtvrť:Santa Croce

Oltrarno

Toto kdysi ne tak milované sousedství na jižním břehu řeky Arno se těší něčím jako je - a teď se nedivte - renesance. Nové dopravní omezení a soustředěné úsilí městské rady o renovace obohatily úzké uličky a staré budovy o kavárny, restaurace a butikové hotely. Vtéto oblasti také najdete několik dobrých mládežnických ubytoven. A palác Pitti a zahrady Boboli jsou hned za rohem.

Kavárny Bary

San Lorenzo

Naprosto plná ubytoven, San Lorenzo je také předním místem pro florentské trhy. Najdete zde rušný centrální trh, florentský obrovský vnitřní trh s potravinami, ve kterém jsou také stánky s oblečením, taškami, suvenýry a další. O několik bloků jižně je vnitřní trh San Lorenzo, známý jak pro umění a kožené zboží, tak i potraviny.

vhodné pro baťůžkáře Bleší trh Centrální

Santa Croce

Ulice Santa Croce se může zdát jako bublina uprostřed hektického turistického Centro Storico. Není siceaž tak malebná, ale najdete zde okoloVia Pietrapiana a Piazza Lorenzo Ghiberti několik levných ubytoven a místních restaurací a barů - a zaplatíte méně, než by tomu bylo o kousek dál na západ.

Cenově dostupné Restaurace Bary

Nový rok ve Florencii (březen)

Florencie slavila nový rok25. března, což je ve stejný den jako Annunciation. Dnes je oficiální Nový rok 1. ledna, ale tato starší tradice pokračuje, pouliční trhy a barevné průvody jsou zaměřeny okolo kostela na náměstí Piazza SS Annunziata.

Adresa: Piazza della Santissima Annunziata, Firenze, Italy

Čtvrť:Santissima Annunziata

Festival papírových luceren (září)

Festival papírových luceren se koná 7. září a přináší nádech světla a magie těmto delším a temnějším večerům. Místní obyvatelé, turisté a baťůžkáři slaví v předvečer Narození Panny Marie s barevnými průvody z náměstí Piazza Santa Croce Piazza SS Annunziata.

Adresa: Piazza della Santissima Annunziata, Firenze, Italy

Čtvrť:Santissima Annunziata

Calcio Storico (červen)

Čtyři týmy z místních čtvrtí se obléknou dostředověkých oděvů a na náměstí Piazza Santa Croce se utkají v zápase brutální kombinace rugby, fotbalu a wrestlingu. Akce se koná na svátek svatého Jana Křtitele, který Florencie oslavuje pouličními party, průvody a ohňostrojem - fantastická doba si zde rezervovat hostel.

Adresa: Piazza Santa Croce, Firenze, Italy

Čtvrť:Santa Croce

Scoppio del Carro (Velikonoční neděle)

Pokud váše typická Velikonoční neděle zahrnuje staletí starý vůz s ohňostrojem, jeho tažení ulicími a potom zapálení rakety ve tvaru holubice a její vystřelení z kostela, budete ve Florencii opravdu jako doma. Neděláme si legraci. To se stává. Vydejte se na náměstí Piazza del Duomo sami se na to šílenství podívejte.

Adresa: Piazza del Duomo, Firenze, Italy

Čtvrť:Duomo

Musica dei Popoli (říjen)

Tato koncertní sezóna vítá hvězdy národní a světové hudby od roku 1979 - nabídka sahá do celého světa, od Španělska přes Pákistán až do Peru. Vystoupení obvykle stojí €10-15 a konají se v Auditorium Flog.

Webová stránka: http://www.flog.it/mus_pope.htm

Adresa: Via Michele Mercati, 24b, 50139 Firenze, Italy

Čtvrť:Leopold - Rifredi

Tempo Reale Festiva (červen)

Turismus je o překonávání bariér, nebo ne? Tak se ponořte do tohoto programu odvážné experimentální hudby připraveným centrem Tempo Reale. Očekávejte náročnou, život měnící hudbu s cenami vstupenek €5 - €10 za vystoupení.

Adresa: Various venues

Nextech (září)

Pokud už vás všechna ta historie nebaví, kupte silístek na třídenní slavnost digitálního umění a hudby. Koncerty se konají v Stazione Leopolda, blízko parku Cascine - proto je dobré se ubytovat v San Lorenzo.

Webová stránka: http://www.nextechfestival.com/

Adresa: Viale Fratelli Rosselli, 5, 50144 Firenze, Italy

Da Vinattieri

Toto místo na oběd je proslulé svýmlampredotto, dršťkový sendvič s bylinkovou a/nebo chilli omáčkou, vše zabalené v tradičním toskánském chlebu. Chutné pouliční občerstvení za méně než €5. (Podávají se i jiné sendviče, pokud nemáte rídi dršťky.)

Webová stránka: http://www.davinattieri.it/

Adresa: Via Santa Margherita 4r, 50100 Florence, Italy

Čtvrť:Santa Croce

I’Pizzacchiere

Moc o tom nepřemýšlejte- pokud hledáte v Itálii levné, chutné jídlo, které vás zaplní, zajděte si na pizzu. Toto místo poblíž mostu Ponte Vecchio servíruje opravdu výborné. Klasická Margherita vás bude stát pouze €6,50.

Webová stránka: http://www.pizzacchiere.com/

Adresa: Via San Miniato, 2/1, Firenze FI, Italy

Čtvrť:San Niccolò

Il Frittino

Ryby a hranolkyna jiný způsob. Friggitoria je skvělé místo kde si dát obrovské porcefrito misto - nebolisměs smažených mořských plodů. A lahodné právě nakrájené hranolky.

Webová stránka: https://www.facebook.com/frittino

Adresa: Piazza Lorenzo Ghiberti 43/r, Florence, Italy

Čtvrť:Santa Croce

Telefon: +39 055 050 1843

Kitsch Deux

Aperitivo je lehké občerstvení, které se padává s nápojem před večeří; ale v některých místech to může být i hlavní jídlo. Kitch je jenom jeden. Vydejtese tam v podvečer (před 8pm), objednejte si drink a dejte se do jídla- celé vás to výjde na €10. Jídlo není nejvyšší kvality, ale ceny jsou velmi příznivé.

Webová stránka: http://www.kitschfirenze.com/

Adresa: Via S.Gallo 22, Florence, Italy

Čtvrť:Leon d'Oro

Da Nerbone

Ačkoli není otevřena na večeři, toto malé místo v centrálním trhu podává čerstvé těstoviny, saláty a prvotřídní panini za bezkonkurenšníceny - výjde to na €4 - €7 za porci.

Adresa: Piazza del Mercato Centrale, 12-red, 50123 Firenze, Italy

Čtvrť:Centrální trh

Pivovar Archea

Archaea není přehnanělevný, ale pokud máte chuť na pivo (craft beer), tohle je místo pro vás. Najdete malé italské značky, jakož i velké mezinárodní, a smíšená klientela znamená, že je vhodným místem pro turisty.

Webová stránka: https://www.facebook.com/archea.brwry

Adresa: Via dei Serragli, 44, 50124 Firenze, Italy

Čtvrť:San Frediano

Telefon: 347 711 0239

Le Volpi e L'Uva

Pokud jste v ubytovně v Oltrarno, budetato malá enotecana dosah ruky. Má velký výběr italských vín se zaměřením na malá, nezávislá vinařství a příznivé ceny.

Webová stránka: http://www.levolpieluva.com/

Adresa: Le Volpi e l'Uva Piazza dei Rossi, 1, 50125 Firenze, Italy

Čtvrť:Pitti

Tenax

Pokud chcete opravdu zapařit, navštivte Tenax - největší techno a house klub s mezinárodními DJi ve Florencii.

Webová stránka: http://www.tenax.org/

Adresa: Via Pratese, 46, Florence 50145

Čtvrť:Pistoiese

OFF Bar

Když přijde léto, objeví se tento hudební venkovní bar kolem jezera v Giardini Fortezza da Basso. Relaxujte u drinku, zaplňte bříško a užíjte si živou hudbu v uvolněné atmosféře.

Webová stránka: http://www.offbar.it/

Adresa: Viale Filippo Strozzi, 20, 50129 Firenze, Italy

Čtvrť:Fortezza da Basso

Volume

Bohémský a uvolněný, Volumeje typický cool bar. který najdete v bývalých dílnách v Oltrarno. Užíjte si živé hudby u vína, koktejlů a občerstvení a pak se podívejte na další funky místa poblíž náměstí Piazza di Santo Spirito.

Webová stránka: http://www.volume.fi.it/

Adresa: Piazza Santo Spirito, 5/R, Firenze, Italy

Čtvrť:Santo Spirito

Telefon: 055 2381 460

Mercato Centrale (centrální trh)

Velký trh- přijde sem každý, od starších místních obyvatel až po batůžkáře, kteří se chtějí zásobit na piknik. Mercato Centrale nabízí to nejlepší z Toskánska spolu s několika malými restauracemi. Je to pastva pro oči i chuťové kanálky.

Adresa: Piazza del Mercato Centrale dell'Ariento, Via dell'Ariento, 50123 Firenze, Italy

Čtvrť:Centrální trh

L’Arte dei Ciompi

Tyto okouzlující malé obchůdky se specializují na ručně vyráběné papírnické zboží, včetně pohlednic, tužek a krásných diářů vázaných v kůži. Ideální pro ten cestovní deník, který pořád říkáš, že začneš psát...

Webová stránka: https://www.facebook.com/ARTE.DEI.CIOMPI.FIRENZE

Adresa: Via Dè Cerretani, 18, 50123 Firenze, Italy

Čtvrť:Duomo

Telefon: 339 891 0460

Mercato delle Pulci (Bleší trh)

Dopřejte si klidné odpoledne při procházení stánků se starožitnostmi a drobnými ozdůbkamina krásném náměstí Piazza dei Ciompi. Je zde celý den od pondělí do soboty a poslední neděli v měsíci se promění v rozlehlý mega-market.

Adresa: Piazza dei Ciompi, 50122 Firenze, Italy

Čtvrť:Santa Croce

Načasujte si návštěvy muzea

Florencie je o muzeích a první neděli v měsíci jsou všechny zdarma. Přivstaňte si, protože se budou určitě ryche plnit.

Naučte se milovat dršťky

Lampredotto je všudypřítomné po celé Florencii a velmi, velmi levné. Pokud se vám nedělá špatně při představě kravského žaludku - ale no tak, baťůžkáři mají být přece odvážní! - můžete si vzít chutný levný oběd s sebou.

Jídlo zdarma

Hledejtefestivaly, které rozdávají dobroty zdarma - Festa di San Lorenzo, která se koná v srpnu, rozdává lasagne a meloun zdarma na náměstí Piazza San Lorenzo. Stánkaři na Mercato Centrale jsou také obvykle připraveni nabídnout vám vzorek... ale nepokoušejte své štěstí!

Letiště

Florencie má jen jedno mezinárodního letiště, takže ať už do Itálie přilétáte odkudkoliv, dorazíte na letiště Amerigo Vespucci (někdy se mu také říká Aeroporto di Firenze-Peretola). Chcete-li se dostat do ubytovny v centru města, nasedněte na kyvadlový autobus Vola in Bus, který vás zaveze na vlakové nádraží Santa Maria Novella. Ve dne jezdí každou půlhodinu a každou hodinu ve večerních hodinách. Jezdí až do jedné hodiny ráno. Jízdenka stojí €6 a cesta trvá 20-30 minut. Nebo můžete jet taxíkem - za pevnou cenu €20, která se v noci zvedá na €23.

Železniční doprava

Vlakové nádraží Santa Maria Novella (Firenze SMN) je hlavní železniční rozcestník přímo v srdci města. Jezdí tady rychlíky do Bologny, Pisy a Říma. Nádraží také slouží jako centrum místní autobusové dopravy. Pokud přijíždíte mezinárodním vlakem, můžete přijet na stanici Campo di Marte, kousek na východ od SMN. K dispozici jsou železniční a autobusové spojení mezi těmito dvěma stanicemi - ale vlaky jsou obvykle lepší volbou, protože silniční doprava se ve Florencii rychle ucpe.

Autobus

Mezinárodní autobusy Eurolines a meziměstská doprava SITA přijíždí hned vedle stanice Santa Maria Novella.

Doprava po městě

Můžete jezdit místními ATAF autobusy na 90-minutovou jízdenku, která umožňuje neomezené cestování více autobusů po dobu 90ti minut od potvrzení. Jsou k dispozici také multi jízdenky, které vám umožní čtyři 90ti minutové periody. Je levnější koupit si jízdenky předem - je možné je zakoupit v trafikách, barech a hlavních stanicích (hledejte ATAF samolepky v oknech). Nezapomeňte si nechat ověřit jízdenku, když nastoupíte do autobusu.

Mějte na paměti, že ve Florencii jsou silnice během dne rychle zacpané, proto zkušení turisté chodí co nejvíce pěšky. Centrum města je tak malé a malebné - že procházka je mnohdy příjemnější a rychlejší než jiný způsob dopravy.

Napětí: 220 voltů. Mnoho moderních zásuvek je dělaných na tři zástrčky, ale známé evropské se dvěmi v noch obvykle budou také fungovat.

Předvolba: +39 pro Itálii, 55 pro Florencii.

Měna: Euro

Jazyk: Italština. Anglicky vám budou rozumět ve většině hlavních turistických oblastech.

Turistické informace

Hlavní kancelář: APT Firenze, Provincia di Firenze, Via Cavour 1r, Florence, Tel 055 290832

Pobočka na letišti: Terminál 1, Aeroporto "A. Vespucci", Florence, 055 315874

Pošta:

Via Pellicceria 3 (Piazza della Repubblica), Florence

Nemocnice:

Nemocnice S. Maria Nuova

Piazza S. Maria Nuova 1, Florencie, Tel 055 27581

Policlinico di Careggi

Viale Morgagni 85, Florence, Tel 055 4277111

Čísla tísňového volání

  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • Záchranné služby: 118


Otevírací doba: Menší obchody a ty mimo turistické oblasti jsou obvykle přes oběd zavřené - 9:30 - 13:00 a pak od 15:00 - 19:00 hodin hrubím odhadem. Bary mohou zůstat otevřené až do 03:00.