Student housing - Hostels - Coworking in Berlín (Německo)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Berlín, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Berlín.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Mitte Hostel View All Images

A&O Berlin Mitte se nachází v berlínské čtvrti stejného jména a je jen dvě stanice metra od nádraží Alexanderplatz a 10 minut chůze od stanice Ostbahnhof. Díky jeho centrální poloze se do hostelu snadno dostanete autem, vlakem nebo hromadnou dopravou a je ideálním výchozím bodem pro výlety do metropole Berlín.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Hauptbahnhof Hostel View All Images

A&O Berlin Hauptbahnhof je jen 10 minut chůze od berlínského hlavního nádraží. Přesto, že má centrální polohu je hostel v klidné boční ulici. Díky vynikající poloze je hotel A&O snadno dosažitelný autem, vlakem nebo autobusem a s vynikajícími spojeními je ideálním výchozím bodem pro výlety do Berlína.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Kolumbus Hostel View All Images

A&O Berlin Kolumbus se nachází v Lichtenbergu. Perfektně spojený s veřejnou dopravou, A&O je ideálním výchozím bodem pro prohlídky města Berlín. Jen 5 minut od tramvajové zastávky "Genslerstraße", nejnovější berlínský hostel A&O vítá své hosty. Hostel je perfektně dostupný městskou hromadnou dopravou a je ideálním výchozím bodem k objevování památek Berlína, zejména nedalekého památníku Hohenschönhausen. Parkování je k dispozici, takže příjezd autem je také praktický.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Friedrichshain Hostel View All Images

A&O Berlin Friedrichshain stojí přímo vedle centrálního městského vlakového nádraží Ostkreuz v oblíbené studentské čtvrti. Budova bývalé továrny má 233 moderně vybavených pokojů.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Berlin Prenzlauer Berg View All Images

Generátor Prenzlauer Berg je co by kamenem dohodil od koncertní síně Velodrom a olympijského bazénu. Nemnoho tramvají, najdete některé z velkých atrakcí Berlína, jako je Stasi muzeum, televizní věž a Alexanderplatz. Kousek odtud, Mauerpark je místní kulturní úsek s veřejným karaoke, inspirovaným pouličním uměním a Fleamarket, plným skrytých pokladů. Generátor je ideální spouštěcí podložka pro prohlídku města.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Berlin Mitte View All Images

Nejvíce centrální čtvrť Berlína, Mitte je domovem mnoha atrakcí města - takže generátor Berlin Mitte je ideálním místem k pobytu, aby jste viděli město. Nejen plná všech míst, která vám zaručí, že budete chtít narazit, najdete stovky restaurací, kaváren a barů - nemluvě o bohatých obchodech v obou obchodech a některých skutečně neuvěřitelných trzích.

Hostel Hostely a ubytovny - Amstel House Hostel Berlin View All Images

Dobré spojení městskou hromadnou dopravou. Jsme jen pár minut od historického centra města, Braniborské brány, Zoo, KaDeWe, hlavního nádraží a největší a nejznámější nákupní promenády Kurfürstendamm.

Hostel Hostely a ubytovny - St Christopher's Inn Berlin View All Images

You’ve also got the Rosa-Luxemburg-Platz U-Bahn station directly outside our front door.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Berlíně

Berlín je tak trochu záhadou. Z pohnuté historie se z něj stalo město s antikulturní energií - zchátralé sklady se staly prostory k experimentálnímu umění nebo místem pro nejmodernější techno párty. Části zdi, která je mocným symbolem bojů města, jsou nyní pomalované barevnými graffiti a úchvatnými nástěnnými malbami. A ubytovat se v Berlíně v levném hostelu není jen možné - je to ten nejlepší způsob pobytu tečka. Tohle není místo, kde byste se měli schovávat v nóbl hotelu. Připojte se ke skupině stejně smýšlejících batůžkářů v jedné z obrovského množství mládežnických ubytoven, které se nachází od oblasti Mitte v centru města po oblast jižně od řeky Sprévy. Vyjděte ven z ubytovny a objevujte prvotřídní muzea a galerie, über-cool designérské obchody a podzemní kluby. Berlín je záhada - ale taková, kterou budete rádi řešit.

East Side Gallery

Projděte sepodél nejdelšího zbývajícího úseku Berlínské zdi, nyní proměněné v uměleckou galerii. Více než stovka umělců se podepsala na tomto rozpadajícím se kusu historie.

Webová stránka: http://www.eastsidegallery-berlin.de/

Adresa: Mühlenstraße, 10243 Berlin, Germany

Čtvrť:Friedrichshain okres

Bearpit Karaoke

Zazpívejte si co hrdli ráčína Bearpit Karaoke v Mauerparku. Příležitost máte každou neděli. Najdete tam vždy velký dav místních obyvatel a zvědavých turistů čekajících na neohrožené zpěváky, aby to zkusili.

Webová stránka: http://www.bearpitkaraoke.com/

Adresa: Mauerpark Gleimstrasse 55, 10437 Berlin

Čtvrť:Mitte

Muzejní ostrov Spree

Zamiřte na ostrovSpree mezi nejlepší muzea v Berlíně. Samozřejmě dostat se do těchto muzeívás bude něco stát, ale procházka po ostrově a obdivování architektury je zdarma - a to vše v docházkové vzdálenosti od mnoha ubytoven v centru města.

Webová stránka: http://www.visitberlin.de/en/spot/museum-island

Adresa: Museum Island, Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Olympijský stadion

Jste připraveni vyrazit z unytovny a prozkoumat město? Začněte prohlídku německého hlavního města návštěvou impozantního Olympijského stadionu. Cena za vstup pro dospělé je 7€, pro studenty je cena snížena na 5,50€.

Webová stránka: http://www.olympiastadion-berlin.de/en.html

Adresa: Olympischer Platz 3, 14053 Berlin, Germany

Čtvrť:Západní Konec

Pergamonské muzeum

V Berlíně se nachízí Pergamonské muzeum, největší archeologické muzeum na světě. Zahrnujeúchvatnou kolekci artefaktů v rozpětí tisíců let. Vstupné stojí €12, se studentskou slevou €6, ale můžete také ušetřit při koupi vstupenek on-line.

Webová stránka: http://www.smb.museum/en/museums-and-institutions/pergamonmuseum/home.html

Adresa: Bodestrasse 1-3, 10178 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Braniborská brána

Braniborská brána je možná tennejslavnější orientační bod berlína, poutá k sobě neuvěřitelné množství turistů a baťůžkářů. Poskytuje nádherný výhled na rozlehlé město a je hmatatelným odkazem jeho legendární minulosti.

Webová stránka: http://www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/brandenburger-tor/

Adresa: Pariser Platz, 10117 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Hamburger Bahnhof

Možná to nezní jako galerie, ale pokud patříte k batůžkářům, kteří milují umění měli byste do Hamburger Bahnhof určitě zamířit. Tato bývalá železniční stanice překypuje současnám umění některých velmi slavných umělců. Vstupné stojí €14 a se studentskou slevou je tojen €7.

Webová stránka: www.hamburgerbahnhof.de/

Adresa: Invalidenstrasse 50-51, 10557 Berlin

Čtvrť:Mitte

Deutsche Kinemathek

Prozkoumejte historii německého filmu v berlínském Deutsche Kinemathek. Budova má třináct místností s více než tisícovkou filmů, rekvizit a dalších filmových memorabílií. Vstupné stojí €7 pro dospělého, ale skartouWelcome-Cardnebo City Tour Card se cena sníží na €4,50.

Webová stránka: https://www.deutsche-kinemathek.de/en

Adresa: Potsdamer Strasse 2, 10785 Berlin, Germany

Čtvrť:Tiergarten

Mitte

Tato nejnavštěvovanější oblast německého hlavního města je nabita levnými ubytovnami. Projděte se širokými bulváry, ponořte se do pruské kultury, a vychutnejte si kávu a galerie v oblasti Scheunenviertel.

Pro turisty Kavárny Centrální

Kreuzberg

Máte-li zájem o více bohémský pohled na město pak navštívte tuto turistickou čtvrť. Hippiesáci se zde setkávají s anarchisty, a ulice jsou plné restaurací a kaváren, které řídí velké turecké komunity.

Kde žijí místní obyvatelé Artistický Bary

Charlottenburg

Pro ubytovnu v cetru městazamiřte do čtvrti Charlottenburg. Je plná obchodů, divadel a muzeí. Ponořte se domódních barů, nasávejte místní atmosféru a obdivujte slavný Palác Charlottenburg a Radnici z počátku 20. století.

Butiky Moderní Bary

Galerie pod širým nebem (červen-červenec)

Tato událost transformuje Oberbaumbrücke, vstupní bránu do zbytovnami nabitého okresu Friedrichshain, v uměleckou oblast. Open Air Gallery, která oslavuje díla více než stovky umělců se koná v červnu.

Webová stránka: http://www.openairgallery.de/

Adresa: Oberbaumbrücke, 10243 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Městský festival lesbiček a gayů (červen)

Kdekoliv se vaše ubytovna nachází, když vyjdete ven určitě dění tohoto festivalu uslyšíte. Je to největší pouliční party v evropě a budete se skvěle bavit bez ohledu na vaši orientaci. Koná se každý rok na náměstí Nollendorfplatz.

Webová stránka: https://www.berlin.de/en/events/2094393-2842498-lesbian-and-gay-city-festival.en.html

Adresa: Nollendorfplatz, 10777 Berlin, Germany

Čtvrť:Schöneberg

Berlin Biennale

Akce se konájednou za dva roky. Je to oslava kreativity, která proměňuje město v galerie představující současné umění. Příště se bude konat v roce 2016. Zkontrolujte jejich webové stránky pro další podrobnosti.

Webová stránka: http://www.berlinbiennale.de/

International Design Festival (červen)

Jedná se okaždoroční událostzaměřenou namoderní design. Aspirujícíi stávající tvůrci předvedou sbírku svých rozmanitých děl. Festival se koná v polovině června a po jeho skončení budete plní nových nápadů.

Webová stránka: http://www.dmy2015.com/

Adresa: Kraftwerk, Köpenicker Strasse 70, 10179 Berlin

Čtvrť:Mitte

Festival na Bergmannstrasse (červen)

Natři dny se Bergmannstrasse promění na festival pod širým nebem. Událost má vzrušující multi-kulturní atmosféru, a zní jazzovou hudbou.

Webová stránka: https://www.berlin.de/en/events/1934675-2842498-bergmannstrassenfest.en.html

Adresa: Bergmannstrasse, Berlin, Germany

Čtvrť:Tempelhof-Schöneberg

Berlínský festival

Baťůžkáři už mohou mít dostletišť - ale budou milovat tuto obrovskou party, která se koná na jednom opuštěném letišti. Je to velká událost s širokou škálou žánrů províce než 20.000 nadšenců.

Webová stránka: http://www.berlinfestival.de/en/

Adresa: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Fotografie: http://www.berlinfestival.de/en/press/press-pictures/

Berlin Music Days

Německé hlavní město miluje techno a electronickou hudbu. Jednou ročně se hlavních představitelé z klubl a taneční scény dají dohromady a uspořádaji tento program akcí, vystoupení a debat po celém městě.

Webová stránka: http://bermuda-berlin.de/

Lollapalooza Europe (září)

Ano, slyšeli jste dobře - tatínek amerických festivalů alternativní hudbypřeplavalAtlantik a zakotvil v Berlíně. Rezervujte si ubytování co nejdřívea pařte spolu se spoustou mezinárodních rockových a hip-hopových hudebníků.

Webová stránka: http://www.lollapaloozade.com/

Adresa: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Hamy Café

dali byste si kari, polévku, nebo nudlový salát? Zamiřte do Hamy Café - servíruje autentické vietnamské jídla, které baťůžkáři milují. Ahlavní jídlostojí jenom €4,90.

Webová stránka: http://www.hamycafe.com/

Adresa: Hasenheide 10, 10967 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 6162 5959

Fotografie: https://www.instagram.com/p/xcnYV5FZWC/

© Copyrights: pia_stockholm

Café Bombocado

Spíš pohodlný obývák než kavárna. Dejte si kávu a odpočněte si od života v ubytovně v tomto skrytém klenotu. Jo, a mají VÝBORNÉ dorty.

Webová stránka: https://cafebombocado.wordpress.com/

Adresa: Burknerstrabe 1, 12047 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 0174 2142534

Vego Foodworld

Pro veganské turisty může být problém najít tu správnou restauraci, ale tahle je opravdu skvělá - jídlo vás zaplní, je chutné a 100% veganské. Také velmi doporučujeme jejich speciální limonády.

Webová stránka: http://www.vego-foodworld.de/

Adresa: Lychener Street 63, 10437 Berlin

Čtvrť:Prenzlauer Berg

Telefon: 030 30347975

Fotografie: https://www.instagram.com/p/34QTElLMsD/

© Copyrights: anniiyeah

Aguevo!

Pokud máte rádimexickou kuchyni, toto je místo pro vás - opravdusvěží a autentické místo. Hned vedle je levná ubytovnaa my jsme v pokušení si sem zajít na jídlo každý den...

Webová stránka: http://www.aguevo.de/

Adresa: Wuhlischstrasse 12, 10245 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Fotografie: http://www.aguevo.de/#!speisekarte/c21kz

Ron Telesky Canadian Pizza

Javorový sirupna pizze? No, všechno se má zkusit alespoň jednou - to je to o čem turistika opravdu je. Užijte si chuť Kanady na italský způsob v této podivné pizzerii.

Webová stránka: https://www.facebook.com/pages/Ron-Telesky-Canadian-Pizza/110419279028081

Adresa: Dieffenbachstrabe 62, 10967 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 61621111

Berghain

Jeden z nejznámějších klubů v Evropěa ještě známější vBerlíně. Berghain je obrovský, legendární a má jeden z nejlepších zvukových systémů. Kontrola u dveří může být drsná, tak přijďte i s plánem B, pokud nechcete skončit zpátky na ubytovně.

Webová stránka: http://www.berghain.de/

Adresa: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Telefon: 030 29360210

Stattbad

Další přestavěná budova, která seproměnila v klub. Stattbad byl kdysi městský bazén. Teď je to místo pro umění a hudbu.

Webová stránka: http://stattbad.net/

Adresa: Gerichtstrabe 65, 13347 Berlin

Čtvrť:Gesundbrunnen

Telefon: 030 46797350

House of Weekend

Toto místo má nádherný výhled na město a jeho noci jsou zaměřeny na house a techno. Nachází sev jihovýchodní části Mitte a několik ubytoven v centru města je v docházkové vzdálenosti.

Webová stránka: http://www.houseofweekend.berlin/

Adresa: Alexanderstrasse 7, 10178 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

E-mail: event@houseofweekend.berlin

Fotografie: https://www.instagram.com/p/48CLMaMBAF/

© Copyrights: ryanblay

Chalet

Nachází se ve 150 let starém domě v Kreuzbergu, jedné z nejmódnějších čtvrtí v Berlíně. Chalet má skvělou hudbu a vintage atmosféru.

Webová stránka: http://www.chalet-berlin.de/

Adresa: Vor dem Schlesischen Tor 3, 10997 Berlin

Čtvrť:Treptow

Telefon: 030 69536290

Magnet Club

Pro fanoušky živé hudby a alternativního rockového žánru, to je ten pravý klub. Pro ty, kteří cestují s rozpočtem: vstup před půlnocí je zdarma.

Webová stránka: http://www.magnet-club.de/

Adresa: Falckensteinstrabe 48, 10997 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 44008140

Bleší trh na náměstí Boxhagener Platz

Je otevřen v neděli. Na tomto bleším trhu blízko ubytoven v Friedrichshainu najdete vše od knih až po vinylové desky. Přehrabujte se a smlouvejte.

Webová stránka: http://boxhagenerplatz.org/

Adresa: Gartnerstrabe 23-24, 10245 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Manufactum

Společnost byla založena na konci 80. let jako reakce na levné masově vyráběné zboží, Manufactum má v jeho rodné zemi něco jako kultovní status. Pokud chcete do batohu přidat nějáké praktické, kvalitní zboží, jste na správném místě.

Webová stránka: http://www.manufactum.de/manufactum-berlin-c-41/

Adresa: Hardenbergstrabe 4-5, 10623 Berlin

Čtvrť:Berzik Charlottenburg

Telefon: 030 24033844

Trh s uměním Zeughaus Art Market

Populární s baťůžkářia turisty, tento trh s uměním se koná kousek od Muzejního ostrova - pokoj v ubytovně můžete oživit vším možným od akvarel přes fotografie po ručně vyráběné dřevěné hračky.

Webová stránka: http://www.kunstmarkt-berlin.com/

Adresa: Am Zeughaus 1-2, 10117 Berlin

Čtvrť:Mitte

Telefon: 0172 3018873

Karta City Tour Card

Baťůžkáři mohouna cestách berlínem ušetřit peníze, pokud si koupí kartu City Tour Card. Poskytuje slevy na 40 turistických atrakcí a bezplatné cestování všemi prostředky veřejné dopravy. Cena závisí na tom, jak dlouho máte v úmyslu ji používat. http://www.citytourcard.com/en

Tiergarten Park

Dejte si pauzu od hostelu a stravteodpoledne v parku Tiergarten, obrovském pásu zeleně uprostřed Berlína. Je jedním z největších parků v Německu s více než 210 hektary nepřetržitého klidu v centru rušného hlavního města. http://www.stadtentwicklung.berlin.de/berlin_tipps/grosser_tiergarten/index.shtml

Karta Welcome-Card

KartaWelcome-Cardje další velká úspora peněz. Zajišťujevolný přístup k veřejné dopravě a až 50% slevy na vstupy do 190 předních památek a atrakcí. http://www.visitberlin.de/en/welcomecard

Letiště

Berlín má dvě letiště, Schönefeld a Tegel. Chcete-li se dostat z Schoenefeldu do centra města a ubytovny, nasedněte na vlak RE7 nebo RB14 (Airport Express), který jede na hlavní nádraží (Hauptbahnhof). Cesta trvá asi 30 minut. Můžete také jet linkou S9 S-Bahn s přestupem na Ostkreuz - cesta trvá déle, ale je to o něco levnější.

Nebo můžete přiletět na berlínské letiště Tegel, které je blíž k městu, ale ne na železniční síti. Jsou tady čtyři autobusové linky: TXL JetExpressBus, X9 JetExpressBus a trasy 128 a 109. S TXL se dostanete přímo k Hauptbahnhofu.

Železniční dráhy

Baťůžkáři, kteří cestují vlakem dorazí na berlínské hlavní nádraží (Hauptbahnhof). Jsou zde k dispozici linky S5, S7 a S75 S-Bahn, linka U-55 U-Bahn a mnoho meziregionálních a mezinárodní vlaků.

Autobus

Pokud budete cestovat do Berlína autobusem, přijedete na centrální autobusové nádraží (ZOB). Nachází se na západě od města a je méně než půl kilometru od stanice Messe Nord U-Bahn (linky S41, S42 a S46) a Kaiserdamm U-Bahn (linka U12).

Městská hromadná doprava

Berlín má výborný systém veřejné dopravy, se sítí autobusů, tramvají, nadzemních vlaků (S-Bahn) a metra (U-Bahn). Město je rozděleno do tarifních zón: AB, BC a ABC. AB pokrývá hlavní městskou památkovou zónou. V rámci AB stojí jednosměrná jízdenka €2.70, a denní jízdenka €6,90.

Jazyk: němčina

Měna: euro

Napětí: 230v

Časové pásmo: středoevropský čas (UTC+01:00)

Předvolby: pro mezinárodní hovory je to +49, pro Berlín je to +30

Pošta

Hlavní pošta

Zimmermannstrabe, 12163 Berlin

Tel: 030 7919618

Postbank

Mullerstrabe 156b, Berlin

Tel: 0228 55005500

Deutsche Post

Ostbahnhof, Koppenstrabe 3, Berlin

Tel: 0228 4333111

Nemocnice

Charite

10117 Berlin

Tel: 030 45050

Turistické informace

Berlínská turistická informační kancelář se nachází na hlavním nádraží. Zaměstnanci jsou školeni v několika jazycích. Najdete je na adrese:

Erdgeschoss/Eingang

Europaplatz 10557 Berlin

Tiergarten

Tel: 030 25 00 25

K dispozici jsou další kanceláře rozmístěny po celém hlavním městě. Na webových stránkách Visit Berlin najdete spoustu informací, které vám pomohou najít tu, která je k vám nejblíže.

Otevírací doba

Berlín je skvělé místo pro nakupování. Město má nejvíce liberální otevírací dobu v Německu. Většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 - 20:00. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:00 - 12:00, 14:00 - 16:00.

Číslo tísňového volání

Volejte 112 pro hasiče, policii a záchranné služby.