Student housing - Hostels - Coworking in Mnichov (Německo)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Mnichov, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Mnichov.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - A&O München Hackerbrücke Hostel View All Images

A & O Muenchen Hackerbruecke je jen jedna vlaková stanice z hlavního nádraží a je snadno dosažitelná vlakem. Kvůli své centrální poloze se do hotelu Altstadt snadno dostanete pěšky od A & O a je tedy ideálním výchozím bodem pro výlety do města.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O München Laim Hostel View All Images

A & O Munich Laim se nachází ve stejné čtvrti kolem stanice Laim S-Bahn, jen čtyři zastávky od mnichovského hlavního nádraží. Budova se nachází přímo v parku Nymphenburg Palace a Royal Deer Park. Také jeho blízkosti k centru města a slavné Theresienwiese je ideální!

Hostel Hostely a ubytovny - HI Munich Park Youth Hostel View All Images

Near to Isar river recreation area, surrounded by a green park. Cozy place in Munich.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hotel MUNICH CITY CENTER View All Images

This MEININGER hostel is just a few minutes stroll from Munich`s central train station and therefore it is the perfect place to stay if you want connections to all over the city. It´s only a short journey to the Nymphenburg Palace and Old Town whilst the Augustiner Bräustuben is just across the road!

Hostel Hostely a ubytovny - A&O München Hauptbahnhof Hostel View All Images

A & O München Hauptbahnhof se nachází jen 400 metrů od hlavního nádraží a je tak snadno dosažitelný vlakem. Díky centrální poloze hotelu A & O se snadno dostanete pěšky a je ideálním výchozím bodem pro výlety do centra Mnichova.

Hostel Hostely a ubytovny - THE 4YOU Hostel & Hotel Munich View All Images

Nacházíme se 3-5 minut chůze od hlavního vlakového nádraží a centrum města Marienplatz je pouze 15-20 minut chůze od hotelu. pokud chcete být v centru Mnichova, toto je místo, které chcete být.

Hostel Hostely a ubytovny - Oktoberfest & Springfest All-Inclusive Camping View All Images

Kemp se nachází na okraji Mnichova. Je velmi snadno dostupný městskou hromadnou dopravou a cesta do centra města by neměla trvat déle než 30 minut!

Hostel Hostely a ubytovny - Munich Glamping View All Images

Kemp se nachází na okraji Mnichova a je snadno dostupný městskou hromadnou dopravou. Být součástí přírody je snadné, protože kemp je pokryt stromy a několik jezer je v docházkové vzdálenosti!

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Mnichově

Majestátní a církevní historie se v Mnichově setkává s bavorskou pohostinnosti, ve městě, které je jak královské tak relaxační. Majestátní stavby jako je Residenz nebo Frauenkirche si vesele stojí vedle bouřlivých oslav a festivalů, žádný větší nebo slavnější než legendární Oktoberfest. Návštěvníci se pro tuto lákavou kombinaci hrnou do města, tak není divu, že je tu obrovské množství mládežnických ubytoven - ať už chcete levný hostel v centru města, ubytovnu pro skupiny v klidnější čtvrti nebo ubytovnu pro baťůžkáře ve městě, najdete ji zde. Ať už se ubytujete kdekoli, stačí vyjít ven z ubytovny a setkáte se s přátelskými místními obyvateli, kteří vás přivítají vřelým úsměvem a sklenkou vynikajícího piva. Nazdraví!

Anglická zahrada

Je toho mnoho, co dělámnichovskou anglickou zahradu jedním z nejlepších městských parků na světě. Od svých 900 akrů zeleně až posurfaře, kteří se shromažďují u umělých vln řeky. Na vrcholku léta tady najdete skupiny batůžkářů a turistů, kteří relaxují mezi místními obyvateli.

Adresa: Englischer Garten, Munich

Čtvrť:Schwabling

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Soutěží s kostelem svatého Petra o vaši pozornost. Kostel Panny Marie vyznačují dvěklenuté věže a zdobený interiér. Půvab mu dodávají obrovskémramorované pilíře uvnitř kostela a vstup zdarma.

Webová stránka: http://www.muenchner-dom.de/

Adresa: Cathedral of Our Lady, 80331 Munich, Germany

Výlet s průvodcem

Pokud jste si právě našli ubytování a chcete se zorientovat, zkuste výlet s průvodcem. Prohlédněte si historické staré město za doprovodu informativního anglicky mluvícího průvodce, který tuto prácí dělá, protože ho baví (a pro dýško, které mu na konci prohlídky necháte).

Webová stránka: www.newmunichtours.com

Zámek Nymphenburg

Královská letní rezidence, která můžesoupeřit se zámky Versailles nebo Schönbrunn. Hlavní budova - rozsáhlý barokní zámek zasazen do elegantní zahrady na západ od Mnichova - je obklopen menšími mini-zámečky. Pro případ, kdyby jeden nestačil.

Webová stránka: http://www.schloss-nymphenburg.de/

Adresa: Schloss Nymphenburg, Munich

Alte Pinakothek (Stará pinakotéka)

Jedna z nejstarších galerií na světě, kde majestátnosti budovy konkuruje pouze umění, které je v ní vystaveno. Její rozsáhlá německá sbírka je jednou z nejlepších vůbec. Tak neváhej a běžte si ji prohlédnout!

Webová stránka: www.pinakothek.de

Adresa: Barer Str. 27, 80333 Munich

Čtvrť:Königsplatz

Koncentrační tábor Dachau

První koncentrační tábor nacistického Německa se nachází jen kousek od Mnichova. Ať už jste turistista nebo baťůžkář stojí za návštěvu. Střízlivá a informativní připomínka nejpochmurnějšího období 20. století.

Webová stránka: www.kz-gedenkstaette-dachau.de

Adresa: Alte Römerstrasse 75, 85221 Dachau, Germany

Kostel sv. Petra

Pokud jste se právě ubytovali v hostelu, prohlédněte si město z kultovní věže s hodinami zvané Starý Petr. A nezapomeňte obdivovat samotnou budovu, která se mísí architektonickými styly. V důsledku svých četných přestaveb působí ohromujícím dojmem.

Adresa: Rindermarkt 1, 80331 Munich

Čtvrť:Dom Pedro

Německé muzeum

Mnichovské muzeum vědy a techniky je tak velké, že zabírá celý ostrov na řece Isar. Naplánujte si zde strávithodně času, aby jste si prohlédli vše, co nabízí.

Webová stránka: www.deutsches-museum.de

Adresa: Museumsinsel 1, 80538 Munich

Čtvrť:Ludwigsvorstadt-Kliniken

Altstadt (Staré Město)

Staré město v centru města je místo, kde většina turistů trávit svůj čas. Najdete zde mnoho malebných atrakcí, včetně radnice, historických kostelů a paláce Residenz. Také zde nakoupíte vše co potřebujete.

Obchody Krásné budovy Centrální

Maxvorstadt

Také se nachází na sever od centra města. Maxvorstadt je místo, kde kultivovaní turisté najdou některé znejúžasnějších evropských galerií a muzeí. Malebné uličky a menší podniky z něj dělají také skvělou nákupní destinaci. Nachází se jen kousek od levných ubytoven v okolí Hauptbahnhofu.

Muzea Butiky Procházky

Schwabing

Umělecká čtvrť města je ve dne pohodová, plná kaváren a v noci zastávkou do hospod a klubů. Nejbezvadnějšímnichovská čtvrt. Nachází se dále na sever od ubytoven v centru města, ale stojí za výlet.

Kavárny Artistický Bary

Oktoberfest (říjen)

Největší světová pivní party přitahuje pivaře po tisících, tak si naplánujte výlet v dostatečném předstihu. Vstup do stanů je zdarma, a pobyt v levném hostelu znamená, že budete mít spoustu peněz na pivo. Nazdraví!

Webová stránka: www.oktoberfest.de

Adresa: Theresienwiese, 80339 Munich

Čtvrť:Ludwigsvorstadt-Kliniken

May Day (květen)

Největšíšance kdy spatřit lederhosen je 1. května, když Bavoři slaví jaro tím, že zdvihají májkypo celém městě a snaží se je krást ostatním z okolních vesnic. (Nikdy jsme neřekli, že Bavorsko není výstřední.) To vše přirozeně doprovází pivo.

Adresa: City wide

Dlouhá noc muzeí

Přístup do většiny muzeí v Mnichově plus doprava mezi nimi vás výjde na pouhých€15. Zatímco z ulic se ozývá živa hudba. Ideální akce pro milovníky kultury.Tvrvá až do 2 hodin do rána - takže je to velmi oblíbená u mladých baťůžkářů.

Webová stránka: www.nacht-der-wissenschaften.de

Tollwood Summer Festival (červen - červenec)

Koná se dvakrát za rok - jednou v průběhu června a července a jednou v průběhu adventu - Tollwood přináší koncerty, jídlo, komedii, umění a divadlo, to vše v areálu mnichovského olympijského parku. S živou letní atmosférou, je to skvělá doba, kdy navštívit Mnichov jako baťůžkář.

Webová stránka: www.tollwood.de

Adresa: Spiridon-Louis-Ring 21, 80809 Munich

Čtvrť:Neuhausen

Blade Nights (v létě)

V létě každé pondělí večer, se do mnichovských ulicvyjíždí bavit tisíce bruslařů. Automobily zde mají zákaz vjezdu, aby neukáznění bruslaři meli místo. StřediskoBlade Night (nočního bruslení) je na Sophienstraße, takže pokud je vaše skupina ubytovaná poblíž Hauptbahnhof, máte to přímo na dosah ruky.

Webová stránka: www.aok-bladenight.de

Adresa: Sophienstrasse, 80333 Munich

Čtvrť:Okres 3

Theatron Music Summer

Údajně nejdelší hudební festival na světě. Theatron běží po dobu 24 dnů na pódiu v Olympijském parku. Program nabízí širokou škálu žánrů, jak místních tak mezinárodních umělců. Pokud hledáte dobrýlevný hostel poblíž, najde některé na Schwere-Reiter-Strasse.

Webová stránka: www.theatron.de

Adresa: Spiridon-Louis-Ring 21, 80809 Munich

Čtvrť:Neuhausen

Rockavaria

Jak už napovídá název, jedná se o typ akce pro fanoušky o něco tvrdější hudby než jsou Wagnerovi opery. Festival v Mnichově v roce 2015 zahajovaly skupiny Muse, KISS a Metallica.

Webová stránka: www.rockavaria.de

Adresa: Spiridon-Louis-Ring 21, 80809 Munich

Čtvrť:Neuhausen

Operní festival

Áriea operní předehry nemusí bavit každého baťůžkáře, mnichovský operní festival by však mohl změnit váš názor. Pořádají se akce "Opera pro všechny" s koncerty pod širým nebem, které jsou pro všechny zcela zdarma.

Webová stránka: www.staatsoper.de

Adresa: Max-Joseph-Platz, 80539 Munich

Café Jasmin

Úžasné dortíky a příjemný personál.Ale důvod proč se zákazníci do této nejlepší mnichovské kavárny stále vrací je její design ve stylu padesátých let. Perfektní pro baťůžkáře.

Webová stránka: www.cafe-jasmin.com

Adresa: Steinheilstrasse 20, 80333 Munich

Čtvrť:Okres 4

Telefon: 089 45227406

Wirtshaus zur Brez'n

Pokud hledáte chutné jídlo, které se hodí k večerní skleničce, Wirtshaus nabízí vynikající bavorskou kuchyni, která vám dodá energii na celou noc.

Webová stránka: www.zurbrezn.de

Adresa: Leopoldstrasse 72, 80802 Munich

Čtvrť:Schwabling

Telefon: 089 390092

Pasta e Basta

I když je to spíše italská než bavorská kuchyně, ceny jsou bezkonkurenční. Pizza a těstoviny začínají na5-ti eurech. Také se nachází na dost dobrém místě- přímo u Německého muzea a náměstí Marienplatz, takže to máte kousek z ubytovny v centru města.

Webová stránka: www.pastaebasta-web.de

Adresa: Fraunhoferstrasse 19, 80469 Munich

Čtvrť:Ludwigsvorstadt-Kliniken

Telefon: 089 13939446

Dean and David

Perfektní pro cestovatele s nízkým rozpočtem nebo když si chcete zajít na rychlý oběd při cestě zadalším dobrodružstvím. Jedná se o řetězecorganických fast foodů rozmístěných po celém Německu. Pobočka v Fünf Höfe má i venkovní terasu.

Webová stránka: www.deananddavid.de

Adresa: Theatinerstrasse 11-15, 80333 München

Telefon: 089 120 109 73

Münchner Suppenküche

Jeden ze stánků s občerstvením na trhu Viktualienmarkt. Možná nebudete tak úplně vědět, co si z německé nabídky objednáváte, ale můžete si být jisti, že polévka bude vydatná a chutná.

Webová stránka: www.muenchner-suppenkueche.de

Adresa: Am Viktualienmarkt Abt. 3 Stand 5/28/29, 80331 Munich

Čtvrť:Ludwigsvorstadt-Kliniken

Hofbrauhaus

Mnichovská kultovní pivnice je dnes tak populární, že je pořád plná - a to je přesně to, co ji dělá skvělou. Je to ideální místo pro setkání s kolegy batůžkáři a milovníky pivaz celého světa.

Webová stránka: www.hofbraeuhaus.de

Adresa: Platzl 9, 80331 Munich

Telefon: 089 290136100

Kultafabrik

Kultafabrik není jen jeden klub, ale 20 nebo více klubů najednom místě; je to jedna zastávka pro pořádnou pařbu, kde najdete vše od živé hudby přes kabaret až po techno.

Webová stránka: www.kultafabrik.de

Adresa: Grafinger Strasse 6, 81671 Munich

Telefon: 089 6283440

Pivní zahrádky

Pokud je vaše představa pivní zahrádky malá, studený dvorek, Mnichov vám ji spraví. Pro modernosta tradici bychom zvolili Augustiner Keller - je zde od roku 1812 a naservíruje vám tradiční bavorské jídlo.

Webová stránka: http://www.augustinerkeller.de/

Adresa: Arnulfstrasse 52, 80335 Munich

Čtvrť:Bahnhofsviertel

Telefon: 089 594 393

Milla

Nedostatek místa na tanečním parketu v klubu Milla je součástí jeho šarmu a znamením jeho popularity. Jedno z nejlepších míst pro undergroundovou hudbu v Mnichově.

Webová stránka: www.milla-club.de

Adresa: Holzstrasse 28, 80469 Munich

Čtvrť:Na starém jižním hřbitově

Telefon: 089 18923101

Alter Simpl

Protifašističtí radikálové zde trávili čas, aby se vyhnuli nacistům v roce 1930 a restaurace zůstala populární pro studenty a baťůžkáře do dnes. Pivo a jídlo se podává až do pozdních hodin, a s úsměvem.

Webová stránka: www.altersimpl.com

Adresa: Türkenstrasse 57, 80799 Munich

Telefon: 089 2723083

Trh Viktualienmarkt

Co by kamenem dohodil od ubytoven v centru Mnichova se nachází tento rušný trh, který nabízí autentický zážitek z vybírání ingrediencíbavorské kuchyně. Najdete zde nejlepší Wurst ve městě.

Webová stránka: www.viktualienmarkt.de

Adresa: Viktualienmarkt 3, 80331 Munich

Čtvrť:Ludwigsvorstadt-Kliniken

Tradiční trh Auer Dult

Objeví sepouze třikrát do roka - v květnu, červenci a říjnu na náměstí Mariahilfplatz - ale se svými 300 stánky nabízející vše od starožitností přes potraviny po kolotoče. Není to jen trh; je to událost.

Webová stránka: http://www.auerdult.de/

Adresa: Mariahilfplatz, Munich

Čtvrť:Dom Pedro

Obchodní dům Ludwig Beck

Samozvaný "Obchod smyslů" na náměstí Marienplatznabízí celou řadu nákupních možností na všech svých sedmi patrech. Najdete zde obchody s módou a lázně, když chcete prožít den v luxusu nebo obchod s hudbou a knihkupectví pro kultivované baťůžkáře.

Webová stránka: kaufhaus.ludwigbeck.de

Adresa: Marienplatz 11, 80331 Munich

Aby jste měli z oběda co nejvíce

SledujteMittagsmenüs. Mnoho restaurací přiláká polední davy svými denními meníčky s výborným jídlem za zlomek ceny, kterou byste zaplatili večer.

Kupte kombinované vstupenky

Zlevněné kombinované vstupenky se prodávají na atrakce, kterése nacházejí blízko sebe nebo si můžete koupit dvou týdenní pernamentku na 40 bavorských atrakcí za €24. Jsou k dispozici na všech uvedených prodejnách.

Prohlédněte si muzea v neděli

Muzeum člověka a přírody, muzeum uměníAlte Pinakothek(Stará pinakotéka), Bavorskénárodnímuzeuma mnoho dalších je v nedělilevnější. Nabízí vstupné za pouhých €1,50.

Letiště

Mnichov má jedeno z nejlepších letišť v evropě. Je čisté, efektivní a má spoustu obchodů a restaurací (včetně Brewpub). Vlaky na linkách S1 a S8 S-Bahn odjíždějí každých 20 minut a zavezou vás do ubytovny v centru města za 45 minut. K dispozici je také autobus Lufthansa, který odjíždí každých 20 minut a v centru města jste za 35 minut. Nemusíte být pasažérem aerolinek Lufthansa, abyste mohli využít jejich autobus - stačí koupit jízdenku u řidiče. www.munich-airport.de

Železniční dráhy

Jako nejdůležitější město jižního Německa má Mnichov dobré železniční spojení se zbytkem země a zbytkem Evropy, s pravidelnými vlaky do Paříže, Vídně, Curychu a mnoho dalších destinací. Přijedete na hlavní nádraží v Mnichově (Hauptbanhof), kde je dostatek připojení k místní železniční a tramvajové dopravě - na stanice staví sedm linek S-Bahn, šest linek U-Bahn a 10 tramvajových linek.

Autobus

Autobusové nádraží v Mnichově (ZOB) je pravděpodobně jedním z nejpoutavějších autobusových nádraží jaké jste kdy viděli. Odjíždí odsud pravidelné autobusy do zbytku Německa, stejně jako do některých velkých evropských měst. Nachází se blízko hlavního vlakového nádraží Hauptbahnhof a hned vedle stanice linky S-Bahn Hackerbrücke.

Doprava po městě

Většina míst která stojí za vidění jsou v rámci vnitřní zóny mnichovského systému veřejné dopravy (MVV), kde vás jízdenka výjde na €2,70. Celodenní jízdenky na jeden nebo tři dny je možné zakoupit za €6,20/€ 15,50. Městem se můžete projíždět i na kole, pokud si zaregistrujete levný pronájem s Call A Bike.

Jazyk: němčina

Měna: Euro

Napětí: 220V

Časové pásmo: CET (GMT + 1)

Předvolby: +49 pro Německo, 89 pro Mnichov

Pošta: Deutsche Post, Ohlmüllerstrasse, 0180 2 3333

Nemocnice:

Krankenhaus Bogenhausen, Englschalkinger Strasse 089 520550

Rotkreuz Krankenhaus, Nymphenburger Strasse 115, 089 13030

Turistické informace:

Bahnhofsplatz 2 nebo Marienplatz 2

Obvyklá otevírací doba: 9:00 - 19:00

Čísla tísňového volání: 112 pro policii, hasiče a záchranné služby