Student housing - Hostels - Coworking in Lisabon (Portugalsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Lisabon, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Lisabon.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - GoldenTram 242 Lisbonne Hostel View All Images

Je to 8 minut chůze od Bairro Alto a jeho nejrůznějších barů a možností nočního života. Do centra Lisabonu dojedete za 3 minuty a najdete mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Slavný a malebný lanovka Santa Justa se nachází přímo naproti hostelu a řeka Tagus je také vzdálena 5 minut chůze. Golden Tram 242 Lisbonne Hostel se nachází 15 minut jízdy od mezinárodního letiště v Lisabonu. Stanice metra Baixa / Chiado je vzdálená 2 minuty chůze a také se s letištěm spojuje.

Hostel Hostely a ubytovny - Vistas de Lisboa Hostel View All Images

Procházka do kopce na hrad São Jorge trvá asi 20 minut a lze jej také dostat tramvají, které zastaví 5 minut chůze od Hostel Vistas de Lisboa. Během 2 minut chůze se nacházejí autobusové zastávky a tramvají do Belému, kde se nachází věž obklopená řekou Tagus. Nachází se 200 m od hotelu je výtah Santa Justa a 100 m dále jsou zříceniny kláštera Carmo. Vlakové nádraží Rossio je odtud vzdálené 500 metrů a mezinárodní letiště v Lisabonu je vzdálené 7 km.

Hostel Hostely a ubytovny - Hub Lisbon Patio Hostel View All Images

Mezi Avenida da Liberdade a Saldanha, Hub Lisbon Patio Hostel je ideálním místem k pobytu, kde jsou místní obyvatelé. V pěší vzdálenosti od všech hlavních památek v Lisabonu, jako je slavná čtvrť Alfama a Baixa, jsme ideálním místem pro úžasný zážitek v Lisabonu!

Hostel Hostely a ubytovny - Lisbon Destination Hostel View All Images

Our hostel is truly in the heart of Lisbon! Everything is within walking distance, besides you will be sleeping in a national monument already! Supermarket and pharmacy are only 2mn walking distance from the hostel, same as bus spots, metro and tram.

Hostel Hostely a ubytovny - The Elevator Hostel View All Images

Nacházíme se přímo v centru Lisabonu a přesto lze cítit atmosféru okolí: skutečné lidi, skutečné obchody, skvělé fotografické úhly a spousta zeleně v parku těsně za námi.  Je příjemné a klidné místo, ale vše je snadno dostupné pěšky nebo veřejnou dopravou.

Hostel Hostely a ubytovny - Sunset Destination Hostel View All Images

Located inside Cais do Sodré Train and Metro Station, Sunset is in a central location easily accessible by all types of transportation. A short walk will take you to the famous Praça do Comércio and some of the most famous places in town. If you want to relax, enjoy the riverside and go for a walk during sunset. And if you want to have a drink or find yourself a party, the popular Pink Street is less than 5 minutes away. It’s hard to find a more convenient location!

Hostel Hostely a ubytovny - Hub New Lisbon Hostel View All Images

Umístěn mezi Bairro Alto a Príncipe Real, hostel Hub New Lisbon má nejlepší polohu pro bohémy. Botanická zahrada, vyhlídky, bary, značkové obchody, super restaurace. Tradiční a historické čtvrti Chiado a Baixa v docházkové vzdálenosti.

Hostel Hostely a ubytovny - Hans Brinker Hostel Lisbon View All Images

Lisabon je pěší město, ale pokud jste si prošoupali boty nebo s sebou táhnete plno nákupu, jen skočte na metro. Stanice Picoas (žlutá linka) a Parque (modrá linka) jsou hned za rohem od hostelu Brinker. Odtud se metrem dostanete do centra starého města za 5 až 10 minut. Naši zaměstnanci jsou certifikovaní odborníci z Lisabonu a rádi vám řeknou, kam jít (a jak se tam dostat).

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Lisabonu

Právě z Lisabonu portugalci vyrazili objevovat svět. Upřímně řečeno si nejsme jisti, proč odešli, protože toto nadčasové město světové sámo o sobě. Rezervujte si ubytovnu v tomto neskutečně fotogenickém městě a objevujte odvěkou fado hudbu, dunění tramvají a festivalů vedle restaurací a obrovských továren přetvořených v kulturní centra. Ať už přijedete ve skupině nebo jako sólový baťůžkář - ještě jsme nepotkali turistu, který nezapadl do uvolněné atmosféry Lisabonu. S velkým výběrem levných ubytoven ve městě, v centru města nebo dále od centra, máte záručeno, že v ní najdete někoho s kým si budete rozumět. A co potom? Potom budete společně objevovat Lisabon. Dáte si caipirinha u řeky Tajo, večer si zajdete na pivo a něco k jídlu do Bairro Alto a protančíte noc až do časných ranních hodin, kdy se otevřou pekárny a na snídani si dáte pastel de nata. Vzpomínky s vámi zůstanou navždy - stejně tak i Lisabon.

Udělej si sám: Pěší výlety

Pro batůžkáře, kteří právě dorazili, podrobný průvodce zdarma lisabonské turistické kanceláře je darem z nebes. Pomůže vám projít město na vlastní pěst a neutratit ani haléř. Trasy zahrnují Baixa, Alfama, Chiado, Bairro Alto a Estrela.

Webová stránka: http://www.visitlisboa.com/Conteudos/Menu-Principal/Aonde-Ir/Percursos-a-Pe.aspx?lang=en-GB

ViniPortugal ochutnávka vína

Bar ve vaší ubytovně může být levný, ale tohle je zdarma (ale s mírou). Národní Portugalská vinařská asociace nabízí denně bezplatné ochutnávky vín ve svých ochutnávkových místnostech.

Webová stránka: http://www.viniportugal.pt/en/OgivalRooms

Adresa: Terreiro do Paço, 1100-148 Lisbon

Telefon: 21 356 9890

Museum Berardo

Berardská sbírka moderního umění se nachází v kulturním středisku Beléma, s výjimkou některých dočasných výstav, je zdarma. Zahrnuje díla Picassa, Dalího, Any Warhola a Marka Rothko.

Webová stránka: http://en.museuberardo.pt/

Adresa: Praça do Império, 1449-003 Lisbon

Čtvrť:Belém

Hrad São Jorge

Pokud jste právě přijeli do ubytovny, vydejte se na Lisabonský hrad na vrcholku kopce - nejlepší místo s výhledem na město. Vyšplhejte nahradby pro téměř 360stupňový výhled na nejstarší čtvrti města.

Webová stránka: http://castelodesaojorge.pt/

Adresa: R. de Santa Cruz do Castelo, 1100-129 Lisbon

Čtvrť:Alfama

Telefon: 21 880 0620

Belémská věž

Tato obranná věž, postavená v letech 1514 až 1520, je jednou z nejznámějších památek Lisabonu. Je na seznamu světového dědictví UNESCO a jedna z prvních památek, kterou chce většina batůžkářů a turistů vidět.

Webová stránka: http://www.mosteirojeronimos.pt/en/

Adresa: Praça do Império 1400-206 Lisbon

Čtvrť:Belém

Telefon: 21 362 0034

Tramvaj 28

Jízda tramvajíčíslo 28 je zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Restaurovaná tramvaj z 30. let1930 tramvaj projíždí přes nejstarší časti Lisabonu. Nastupte na nína první zastávce Campo Ourique (Prazeres), pokud se chcete posadit.

Webová stránka: http://carris.transporteslisboa.pt/en/tram/28e/descendente/

Adresa: Campo Ourique, Lisbon

Lanovky a Výtah Santa Justa

Bolí vás nohy? Není divu. Lisabonské strmé kopce mohou dělat procházku z ubytovny do centra města skutečně namáhavou. Nechte se svést jednou z těchto ikonických lanovek. Nejstarší je lanovka Lavra, která byla slavnostně otevřena v roce 1884, ale svou elegancí a výhledem nemůže porazit litinový Výtah Santa Justa.

Webová stránka: http://carris.transporteslisboa.pt/pt/ascensores-e-elevador/

Adresa: Santa Justa lift, R. do Ouro, 1150-060 Lisbon

Čtvrť:Santa Justa

Bairro Alto

Pokud půjdete do Bairro Alto (vysoké sousedství) ve dne, budete se divit, čím je tak zajímavé, tato síť ulic však ožívá v noci. Nenápadné vchody se otevřou a odhalí desítky rušných barů, restaurací a osobitýchnočních obchodů. Ideální pro baťůžkáře, kteří chtějí zažít opravdový Lisabon.

Butiky Funky Bary

Baixa

Pokud hledáteubytovnu ve městě,čtvrť Baixa je to správné místo. Je to směs vládních budov, kanceláří a tradiční obchodů. Jeho elegantní ulice byly postaveny po zemětřesení v roce 1755 a jsou zaznamenány v distribuční soustavě, srdci, ze kterého vychází uliceRua Augusta.

Obchody Pro turisty Centrální

Alfama

Alfama je nejstarší část Lisabonu, která přežila i zemětřesení v roce 1755. Je to labyrint dlážděných uliček a barevných dveří, které vás přenesou zpět do Lisabonu za dob maurské okupace.

Romantika Procházky Krásné budovy

Slavnost svatého Antonína (červen)

Předvečer dne svatého Antonína (12. června) je jedna velká party. Obrovské davy se shromáždí v barech a restauracích po celém městě na oslavu tohoto svátku - ať už se vaše ubytovna nachází kdekoliv, máte zaručeno, že se stanete součástí oslav.

Webová stránka: http://www.festasdelisboa.com/en/events/event/

Karneval v Lisabonu

Karneval v Lisabonu se koná na masopustní úterý. Přehlídka průvodů, cirkusových vystoupení, barevných kostýmů a satirických alegorických vozů, které následuje (jak jinak?) pití a protančená noc.

Silvestr

Lisabon ví, jak přivítat Nový rok - pokud najdete volné místo v ubytovně v centru města 31. prosince, neváhejte si ji rezervovat. Konají se zdekoncerty zdarma, světelné show a oslňující ohňostroj podél nábřeží a přes most 25. dubna.

Adresa: Terreiro do Paço, Lisbon

Lisbon Fish & Flavours

Roční festival jídlase koná v dubnu na oslavu Portugalské lásky k rybám. Vaření, ochutnávky a rybí pokrmy připravené několika Portugalskými nejlepšími šéfkuchaři. To pravé pro hladové baťůžkáře.

Webová stránka: www.peixemlisboa.com

Adresa: Patio da gale, Praça do Comércio, 1100 Lisbon

Čtvrť:Chiado

Tenisový turnaj Estoril Open

Tenisového turnae mužů (ATP) i žen (WTA) se účastní špičkový hráči. Koná se každoročně poslední týden v dubnu a první týden v květnu v tenisovém klubu Estoril.

Webová stránka: http://www.millenniumestorilopen.com/

Adresa: Clube de Ténis do Estoril, Avenida Conde de Barcelona, 2765-470 Estoril

Nos Alive

Pravděpodobně Portugalska odpověď na Glastonburský festival. Nos Alive (dříve Optimus Alive) se koná tři dny v červenci. Více než 130 aktů napříč šesti pódii, stojí za to...

Webová stránka: http://nosalive.com/en/

Adresa: Passeio Marítimo de Algés, Lisbon

Čtvrť:Belém

Rock in Rio Lisboa

Lisabonskýhudební festival Rock in Rio se koná jednou za dva roky v různých časech. Více než 100 hudebníků vystupujena žánrově specifických pódiích.

Webová stránka: http://rockinriolisboa.sapo.pt/

Adresa: Parque da Bela Vista, Lisbon

Čtvrť:Alto Pina

Super Bock Super Rock

Tento třídenní festival se koná každoročně v červenci již od roku 1995, a nabízí celou řadu mezinárodních i portugalských aktů napříč třemi pódii. Mezi headlinery v roce 2015 patřili Florence and the Machine, Blur a Sting.

Webová stránka: https://superbocksuperrock.pt/

Adresa: Parque das Nações

Čtvrť:Parque das Nações

RDA 69

Dejte si čerstvě uvařené vegetariánské jídlo a misku polévky jen za €3. Tato populární restaurace mezi místními obyvateli i baťůžkáři je skvost, který se otevře ve 20:00 hodin a rychle se zaplní. Workshopy, koncerty a filmové projekce jsou jako bonus zdarma.

Webová stránka: https://rda69.wordpress.com/

Adresa: Rua Regueirão dos Anjos, 69, Anjos

Čtvrť:Anjos

Fotografie: https://instagram.com/p/vi1NmQR4Qe/

© Copyrights: goldilockscie

Cantinho do Bem Estar

Útulná restaurace nabízí levné domácí portugalské speciality. Rada pro cestovatele s nízkým rozpočtem: zeptejte se číšníka, jak velká je každá porce a podělte se o jednu. Přijďte brzy, protože má k dispozici jen půl tuctu stolů.

Adresa: Rua do Norte, 46, Bairro Alto 1200-284 Lisbon

Čtvrť:Bairro Alto

Telefon: 21 346 4265

Fotografie: https://instagram.com/p/n9SX-7rDsE/

© Copyrights: yingychangy

Pasteis de Belém

InteriérPastel de Belém vypadá jako Tardis. Jsou to noblesní pastel de nata nebo pudinkové koláče. Ty křupavé zvenku ašťavnaté uvnitř košíčkykrémové dobroty vám zachutnají tak, že budete prosit o recept. Ten je ale tajný.

Adresa: Rua de Belém, 84 to 92, Belém, Lisbon

Čtvrť:Belém

Telefon: 21 363 8078

Casa da India

Indické jídlo tady nenajdete, jen tradiční portugalské grilované maso a ryby. Rozumné ceny a místí atmosféra v jedné z Lisabonských nejoblíbenějších oblastí.

Adresa: Rua do Loreto 49, Chiado, 1200-471 Lisbon

Čtvrť:Chiado

Telefon: 21 342 3661

Fotografie: https://instagram.com/p/3N1WnagTRg/

© Copyrights: adrienboiss

Trh Ribeira

Jídelní hala v přestavěné tržnicise nachází kousek na západ od ubytovnami nabitého okresu Alfama. Desítky stánků nabízejí verze pokrmů Lisabonských nejlepších šéfkuchařů za mnohem nižší ceny. Posaďte se v souladu s místními trendy na komunálních lavičkách.

Adresa: Avenida 24 de Julho, 49, Cais do Sodré, 1200-109 Lisbon

Telefon: 21 359 3100

A Ginjinha do Rossio

Tentobar ve stylu hladového okna se nachází blízko nejlepších centrálních ubytoven v Lisabonu. Prodává se zde výhradně portugalská třešňovice (ginjinha) v malých sklenkách - můžete si jí dát s nebo bez brandy nasáklých třešní, ale to je kde vaše možnosti končí...

Adresa: Largo São Domingos 8, 1100-201 Lisbon

Čtvrť:Rossio

Tasca do Chico

Místo, kde si levně poslechnout Fado hudbu. Sledujte rádoby a profesionální zpěváky zpívat portugalský blues. Fado představení jsou v pondělí a ve středu od 21:00 hodin. Je dobré přijít brzy.

Adresa: Rua do Diário de Notícias, 39, Bairro Alto

Čtvrť:Bairro Alto

Telefon: 961339696

Fotografie: https://instagram.com/p/4FkvH1jFJn/

© Copyrights: annalisa_starace

Lux

Lisabonský nejmódnější hotspot a nejslavnější noční klub. Má jedno patro s tanečním parketem (taneční hudba a house), druhé, kde je bar a střešní terasu. V rušné noci jsou vrátní vybíravý.

Webová stránka: http://www.luxfragil.com/

Adresa: Avenida Infante Dom Henrique, 1950-376 Lisbon

Čtvrť:Alfama

Musicbox

Moderní místo s živou hudbou a DJi řízené nahrávací společností. Podívejte se na filmové a video projekce, které zde lákají mladý po kultuře toužící dav.

Webová stránka: http://www.musicboxlisboa.com

Adresa: Rua Nova Do Carvalho, 24, Cais do Sodré

Portas Largas

Staromódní bar oblíbený u studentů a baťůžkářů. Ideální pro pozorování kolemjdoucích přes široké dveře (proto Portas Largas) u piva Super Bock.

Adresa: Rua da Atalaia, 105, Bairro Alto

Čtvrť:Bairro Alto

Bleší trh

Tento týdenní bleší trh se koná v úterý a sobotu ráno, a je oblíbený jak mezi místními obyvateli tak zvědavými baťůžkáři. Prodává se spousta vintage a kýčových předmětů - očekávejte spoustu bbostí, ale občas se dá najít i něco, co stají za to.

Adresa: Campo de Santa Clara, 1100-472 Lisbon

Čtvrť:Alfama

Lx Factory

Obrovský tovární komplex, který nyní hostíumělce, řemeslníky, knihkupectví, bary a další - je tu příjemná a určitě stojí za návštěvu. Prozkoumejte 150 různých komerčních prostorů a zůstaňte na večeři a něco k pití.

Webová stránka: http://www.lxfactory.com/

Adresa: Rua Rodrigues de Faria 103, 1300 Lisbon

Conserveira de Lisboa

Tento bizarní obchod prodává rybí konzervy všehodruhu v obalech s tradičními obrázky. Fanoušci designu je budou milovat, a z plechovek bude skvělý retro dárek. Opravdu jedinečný - svým vlastním bizarním způsobem je jeho návštěva stejně důležitá, jako návštěva Belémské věže.

Webová stránka: http://www.conserveiradelisboa.pt/

Adresa: Rua dos Bacalhoeiros 37, 1100-016 Lisbon

Čtvrť:Baixa

Studentské a mládežnické slevy

Mezinárodní studentský identifikační průkaz (ISIC) poskytuje slevy po celém Lisabonu. Před cestou se ujistěte, že si jeden vyzvednnete. Pokud nejste student, ale jste ve věku do 25 let, máte nárok na mezinárodní mládežnickou kartu pro podobné slevy.

Polední menu

Většina obyčejnýchrestaurací podává menu skládající se z chleba s máslem, hlavního jídla, nápoje, dezertu a kávy za méně než €8. V některých případech je to i pivo.

Podělte se o talíř

Tradiční porce v Lisabonských restauracích je obvykle více než dostačující pro dvě osoby. Zeptejte se číšníka jak velké jsou porce a podělte se o své jídlo s kamarádem.

Muzea v neděli

Batůžkáři, kteří chtějí ušetřit by si měli svou dávku kultury nechat na neděli - vstup do většiny lisabonských muzeí a památek je pro návštěvníky před 14:00zdarma.

Letiště

Lisabonské letiště je pouhých 15 minut jízdy autem od centra města. Taxi stojí kolem €15. Ale autobusy Carris jsou levnější způsob, jak se dostat do ubytovny - čísla 208 (noční linka), 705, 722, 744 a 783 jezdí z letiště do centra města. Jítdenka stojí €1,40, když si jí koupíte před nástupem a €1,80 u řidiče. 24-hodinová jízdenka stojí €6.

Železniční doprava

Vlaky přijíždějí do stanic Oriente a Santa Apolonia. Oriente se nachází na severo-východě od města, poblíž letiště a má místní, regionální a meziměstské spoje, včetně vlaků do města Porto. Má také spojení na Lisabonský systém metra a nachází se v blízkosti autobusového nádraží. Santa Apolónia je starší a centrálnější. Má mezinárodní spojení do Paříže a Madridu, stejně jako se stanicemi metra.

Autobus

Baťůžkáři, kteří přijedou autobusem vstoupí na nádraží Oriente. Nabízí pravidelné autobusové linky do ostatních částí Portugalska a do Madridu, Paříže a dalších evropských měst. Nachází se hned vedle vlakové stanice Oriente, takže je z něj dobré spojení do centra města.

Doprava po městě

Intermodální jednodenní čipovka stojí na většině centrálních stanicích metra €6 a zahrnuje metro, autobusy, tramvaje, trajekty a lanovky. Jedná se o nejlevnější možnost pro více než pět jednorázových jízd za 24 hodin. Jinak máte možnost si koupit bezkontaktní kartu "Viva Viagem" (platná po dobu 12 měsíců) za €0,50 a nabít si ji za €2 až €15. Při každé jízdě je z karty odečtena snížená cena jízdenky a pokud použijete do 60 minut stejný režim dopravy, máte jízdu zdarma.

Taxíky

Taxíky mají tachometr a nejkratší jízda stojí €2. Za zavazadlo si účtují €1,6. Vyberte si jedeno na stanovišti nebo na něj zamávejte.

Jazyk: portugalština

Měna: Euro

Elektřina napětí: 220-230 voltů

Časové pásmo: GMT

Telefonní kód země a kód oblasti: +351 pro Portugalsko a 21 pro Lisabon

Pošta: CTT, Praça dos Restauradores 58

Nemocnice: Hospital de Santa Maria, Avenida prof Egas Moniz, Alvalade. Tel: 21 780 5000

Turistické informace: Lisbon Welcome Center, Rua do Arsenalu, 15, Lisbon. Tel: 21 031 2700 www.visitlisboa.com

Otevírací doba: Většina obchodů je otevřena od 9:00 do 19:00. Některé menší obchůdky zavírají přes oběd mezi 13:00 a 15:00. Nákupní centra otevírají v 10 hodin a zavírají o půlnoci. Banky jsou otevřeny od 8:30 do 15:00 od pondělí do pátku.

Čísla tísňového volání: 112 pro policii, hasiče nebo záchranné služby

Tourism Police, Palácio Foz, Praça dos Restauradores, Lisbon, 21 342 1634 / 21 342 1623