Student housing - Hostels - Coworking in Vídeň (Rakousko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Vídeň, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Vídeň.

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Wien Stadthalle Hostel View All Images

A & O Wien se nachází pouhých 900 metrů nebo 1 stanici metra od vlakového nádraží Westbahnhof. Historické centrum města s mnoha památkami se snadno dostanete kvůli vynikajícímu spojení. Díky své centrální poloze je A & O ideální pro ty, kteří cestují autem nebo vlakem.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Vienna Downtown Sissi View All Images

Based in center of Vienna´s second district it is only a few minutes walk to get to Old Town. Once you are there, pick from a multitude of cultural and touristic attractions including the Vienna State Opera. Belvedere Palace and St. Stephen´s Cathedral.

Hostel Hostely a ubytovny - Palace Hostel View All Images

Being set in the midst of a 12ha green park area overlooking the city of Vienna there is plenty of opportunity to enjoy and explore nature by foot or bike. In addition there are also a few typical Viennese restraunts, the Ottakringer open-air pool, observatory, look-out, and various sightseeing venues in close proximity of the hostel, all easily accessible by car, bike, foot, or public transport.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Vienna Downtown Franz View All Images

The MEININGER Hotel Wien Downtown Franz is in Vienna's second district of Leopoldstadt between Augarten and the Danube canal. The Karmeliter market with its many delicacies and Vienna's Old Town are just around the corner. Thanks to excellent local transport connections, the city's sites can all be reached quickly.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Vienna Central Station View All Images

Our hostel is located right at the Central Station and is just a few kilometres from the center of Vienna. It takes you just 5 minutes using public transport to get to Old Town and it is there you can truly absorb the culture of the city- an assortment of museams and tourist landmarks are based here.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Wien Hauptbahnhof Hostel View All Images

A & O Wien Hauptbahnhof se nachází pouhých 100 metrů od nové centrální nádraží, kde části provozu probíhají od léta roku 2012 a budou plně funkční v roce 2015. Díky tomuto dokonalému spojení se historické centrum města s mnoha památkami dostanete pěšky během několika minut. Centrální poloha hostelu a hotelu je ideální pro ty, kteří přijedou autem nebo vlakem.

Hostel Hostely a ubytovny - Wombat’s CITY Hostels Vienna – Naschmarkt View All Images

No matter what you want to see in Vienna, it is all just moments away from Wombats City Hostel Vienna at the Naschmarkt. The center can be reached within minutes by foot or the nearby U4 (at underground station Kettenbrueckengasse) provides a short connection between Schoenbrunn palace and the city center. It is ideal for anyone who wants to explore Vienna by day or night.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Hütteldorf View All Images

Naše Hostel se nachází v blízkosti slavného paláce "Schönbrunn" a zoologické zahrady "Tiergarten Schönbrunn" S metrem se můžete snadno dostat do centra města.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte ve Vídni

Co vidíte z okna ubytovny? Že by palác? Může se zdát, že je ve Vídni jeden na každém rohu. Kulturní centrum Evropy za vlády Habsburků, hlavní město Rakouska se může také pochlubit svým architektonickým bohatstvím. Za poslední století se rozšířilo o všechno od umění secesní klasiky po elegantní kavárny. Baťůžkaři jej milují pro jeho schůdné centrum, experimentální umění, elektronickou hudbu, a - samozřejmě - jeho velkou škálu levných ubytoven. I když není mládežnická ubytovna na každém rohu, stále je z čeho vybírat. Vyberte si ubytovnu v centru města a prozkoumejte slavný Innere Stadt, připevněný vyčnívající katedrálou sv. Štěpána; nebo ubytovnu na elegantní Leopoldstadt ohraničený Dunajem a Dunajským kanálem. Stále zůstává jedním z nejživějších měst v Evropě, slavící svou kulturní minulost a přitom zahrnující svou nejmodernější současnost; mocná směs pro všechny zvědavé hosteliéry.

Projděte si městské parky

Vídeň nedělá nic napůl. Její parky jsou zdobené a příjemné, jak si jen umíte představit. Vydejte se z ubytovny několik z nichprozkoumat - třeba Volksgarten pro růže, Stadtpark pro památky a Burggarten pro ohromující secesní skleník.

Navštivte mrtvé

Vídeňské hroby jsou téměř stejně ozdobené jako její zámky. Obelisky, sochy a mauzolea zdobí vídeňský ústřední hřbitova přbitov St Marx, stejně jako památníky slavných skladatelů a spisovatelů.

Objevte špičkové umění

Většina muzeí ve Vídni vám pořádně vyvětrá peněženku dřivenež řeknete kunsthistoriches. Takže pokud jste baťůžkář, raději navštivte MUSA, nóbl galerii moderního umění, která je zcela zdarma. Podívejte se nawebové stránky ostatních muzeí pro slevy.

Adresa: Felderstraße 6-8, 1010 Vienna

Palác Hofburg

Spíšnež paláce je Hofburg komplex ohromných budov s císařskými apartmány, muzei, knihovnu, koncertním sálem a uvnitř jedokonce i jezdecká škola.

Adresa: Michaelerkuppel, 1010 Vienna

Kunsthistoriches Museum

Ležící na rozsáhlém pozemku v Hofburgu, je domov císařské sbírky umění, včetně největší sbírky Bruegelových maleb na světě. Mistrovské dílo zde najdete na každém rohu.

Adresa: Maria-Theresien-Platz, 1010 Vienna

Zámek Schönbrunn

Nachází se kousek odměsta a jakmile tam dorazíte pravděpodobně už bude hlava na hlavě, ale habsburské letní sídlo je tak extravagantní, že si ho nesmíte nechat ujít.

Adresa: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Vienna

Katedrála svatého Štěpána

Poté, co jste se ubytovali vhostelu, zamiřte sem abyste se zorientovali. Věhlasná vídeňská katedrála se nachází v srdci města. Byla zničena během druhé světové války, a znovu vybudována za pouhých sedm let, což dělá jeden z evropských nejvýznamnějších svatostánků ještě neuvěřitelnější.

Adresa: Stephansplatz 3, 1010 Vienna

KunstHaus Wien

V případě, že máte bohatství císařského Rakouska už dost, zkuste něco jiného s odvážnými barvamivýstřední galerie Friedensreicha Hundertwassera. Shromažďuje umělecká díla s modernějším cítěním. Očekávejte, že zde narazíte na kolegy baťůžkáře.

Adresa: Untere Weißgerberstraße 13, 1030 Vienna

Innere Stadt (1. okres)

Také známý jako "ta známá část". Historické centrum městaoplývá velkolepostí, pěší zóny vedou turisty a baťůžkáře mezi katedrály, operní domy a samozřejmě paláce. Je možné strávit celou dovolenou pouze v tomto okrese.

Döbling (19. okres)

Utečte z rušnéhoměsta do vinných polí Döblingu na severozápadě, kde vinárny známé jako Heurige lemují idylické vesniční uličky. Vyberte si tišší Nussdorf před turisty-přeplněným Grinzingem. Je to báječný oddych od života na kolejích.

Landstrasse (3. okres)

Svou okázalostí se snaží konkurovatsousední Innere Stadt. Vídňský 3. okrsek je podobně nabitý úžasnou architekturou. Najdete tady palác Belvedere a Schwarzenberg, stejně jako poklidný park Stadtpark. Jen kousek na západ ve Favoriten je taky několik dobrých a levných ubytoven.

Císařský bál (Nový rok)

Vídeň, město, kde se zrodil valčík, hostuje stovky bálů každý rok. Našetřete si nějaké peníze, oblečte si svůj nejlepší oblek či večerní róbu, a oslavte Nový rok v prvotřídním stylu.

Adresa: Hofburg Palace, Michaelerkuppel, 1010 Vienna

Kino pod hvězdami (červen)

Koná se v červnu pod širým nebem na náměstí Karlsplatz. Na tomto filmovém festivalu uvidíte směs rakouských a hollywoodských filmů, a co dělá zážitek jěště zajímavějším je lokalitapod kostelem svatého Karla Boromejského.

Adresa: Karlsplatz, Vienna

Vídeňský městský maraton (březen)

Běžet 40 kilometrů dlouhou trasu není pro každého. Na světě však neexistuje mnoho hezčích míst na běhání, než je Vídeň, což je pravděpodobně důvod, proč je tento maraton tak populární. Ikdyž nesoupeříte, atmosféra je fantastická.

Adresa: Heldenplatz, 1010 Wien, Austria

Vídeňský ples Life Ball (květen)

Okázalýúplně jiným způsobem - a ano, trochu více přátelský k baťůžkářům - městský Life Ball, který se koná v květnu je charitativní akcí proti AIDS. Sejde se zde plno celebrit, které se snaží prolomit tabu nevázanou zábavou. Ujistěte se, že je váš kostým barevný.

Adresa: Wien Rathaus, Friedrich-Schmidt-Platz 1, 1010 Vienna

Vídeňské vánoční trhy (prosinec)

Navzdory zimě jsouVánoce tou nejlepší dobou, kdy se ubytovat ve vídeňské ubytovně. Skořice a svařené víno voní po celém města, hned jakmile se na vídeňských náměstích začínají objevovat různé slavnostní trhy. Naleznete je u palácůSchönbrunn a Belvedere, na náměstí Karlsplatz, Spittelberg a mnoho dalších.

Vídeňský Festival (květen - červen)

Pro město s tak bohatou kulturou, je příznačné, že jeho každoroční festival je fantastickou směsí tance, dramatu a hudby. Trvá od května do června, a zahajuje se bezplatným koncertem na zámku Schönbrunn.

Adresa: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Vienna

Vídeňský jazzový festival

Všechno není jenom Strausse a Mozart - dva týdny v červenci vídní zní jazz. Několik největších hvězd scény vystupuje na nejpozoruhodnějších místech ve městě.

Donauinselfest

Koná se na ostrově, který se táhne podél Dunaje.Tento bezplatnýfestival pod širým nebem každý červen přiláká tři miliony návštěvníků, a to z dobrého důvodu: je tu hudba pro každého, a atmosféra je elektrizující. Rezervujte co nejdříve, ubytovny budou brzy plné.

Adresa: Donauinsel, Austria

Tržnice Naschmarkt

Rozléhá setéměř dva kilometry přes řeku Wien. 120 stánků na stále populárnějším tržišti Naschmarkt prodáva potraviny z celého světa. Je toho tolik z čeho vybírat, že je to sen jak pro ty, kteří rádi smlouvají, tak pro mlsné batůžkáře.

Adresa: Naschmarkt 1060 Vienna, Austria

Čtvrť:Wieden

Café Eiles

Výlet do Vídně není úplný pokud se nezastavíte v jedné z legendárních kaváren. Café Central je obrovská a plná turistů, Café Sacher dělá dobrý sachertorte, ale Cafe Eiles je oblíbeným místem pro pozdní snídani.

Adresa: Josefstädter Straße 2, 1080 Vienna

Čtvrť:Josefstadt

Pickwicks

Takrakouský jako leprikoninebo Guinness - dobře, tak ne tak úplně- tato irská hospoda nabízí neuvěřitelně levné jídlo a pivo pro mezinárodní dav baťůžkářů. Skutečně kouzelná je její atmosféra jako v knihovně, s tím, že si u pití knihu můžete půjčit a přečíst.

Webová stránka: http://www.pickwicks.at/

Adresa: Marc-Aurel-Strasse 10-12, 1010 Vienna

Telefon: 01 5330182

Tunnel

Oběd za€6 - fúze orientální a rakouské kuchyně - a její umístěnív blízkosti lékařské fakulty z této restaurace dělá populární místo pro studenty. Je blízko levných ubytoven okolo Josefstadt, a v přízemí se konají akce, kde si můžete poslechnout místní hudebníky.

Čtvrť:Josefstadt

Telefon: 01 9904400

Der Wiener Deewan

Tohle místo splní každé přání. Je blízko ubytoven v Alsergrund a Rossau, a je tak levné, jak jen chcete - za každé jídlo v nabídce zaplatíte kolik chcete. Pákistánský bufet nemá sice nejširší výběr ale chutná skvěle a určitě vás zaplní.

Webová stránka: http://deewan.at/

Adresa: Liechtensteinstraße 10, 1090 Vienna

Čtvrť:Rossau

Telefon: 01 9251185

Fotografie: http://deewan.at/

Grelle Forelle

Ačkoli přivítá všechny, Grelle Forelle má omezenou otevírací dobu, zákaz fotografování a zvláštní způsob, jak můžete tento klub najít - následujte <>< znamení ryby - to vše dodává tomuto rozmanitému, etickému undergroundovému klubu pocit exkluzivity.

Webová stránka: www.grelleforelle.com

Adresa: Spittelauer Lände 12, 1090 Vienna

Fotografie: https://www.facebook.com/GrelleForelle

Flex

Každou noc vidí jiný žánr hudby, který se valí ze zvukového systému Flexu, čímž v kombinaci s neustálými vystoupeními známých skupin, k sobě láká milovníky hudby z celého světa.

Webová stránka: www.flex.at

Adresa: Augartenbrücke 1, 1010 Vienna

Čtvrť:Leopoldstadt

The Loft

Můžete si vybrat ze tří druhů zábavy- taneční hudba, malá koncertní kavárna a moderní bar - je to jedeno z nejpopulárnějších míst pro mládež ve městě. Určitě tady potkáte kolegy batůžkáře.

Webová stránka: http://www.theloft.at/

Adresa: Lerchenfelder Gürtel 37, 1160 Vienna

Čtvrť:Josefstadt

Telefon: 01 9477619

Fluc

Pokud chce vaše skupina zažít pořádnou pařbu, tohle je to správné místo. Silné betonové zdi znamenají, že Fluc hostuje prestižníDJeje, kteří mohou na dlouhé noční party zvednou hlasitost, jak se jim jen zbílí. Což dělají s radostí.

Webová stránka: www.fluc.at

Adresa: Praterstern 5, 1020 Vienna

Čtvrť:Leopoldstadt

Zum Gschupftn Ferdl

Přináší tradiční vinárnu do moderního světa - nebo alespoň vinárnu z roku 1980 - tento bar kombinuje retro styl s kvalitním vínem; nový přírůstek kvídeňským nejslavnějším drinkům.

Adresa: Windmühlgasse 20, 1060 Vienna

Čtvrť:Mariahilf

Telefon: 01 966 30 66

Meinl am Graben

Dvě patra naplněna vídeňskými lahůdkami a dobrůtkami. Pokud jste v ubytovně s kuchyní a chcete vyzkoušet rakouskou kuchyni, nebo jen suvenýr, který se dá sníst, tohle je to správné místo k návštěvě. Zboží můžete ochutnat v kavárně.

Webová stránka: http://www.meinlamgraben.at/Home

Adresa: Graben 19, 1010 Vienna

Telefon: 01 5323334

Cestování časem na trhu se starožitnostmi - Ekazent Hietzing

Vydejte se z ubytovnya ztraťte se v této pokladnici kuriozit, kde se prodává vše od starých pohlednic po nepoužívané reklamní nápisy. Trh je otevřen každou neděli a střídá lokolitu mezi Ringstrassen Galerien a Ekazent Hietzing.

Webová stránka: www.zeitrei.se

Adresa: Hietzinger Hauptstraße 22, 1130 Vienna

Čtvrť:Hietzing

Cestování časem na trhu se starožitnostmi - Ringstrassen Galerien

Vydejte se z ubytovnya ztraťte se v této pokladnici kuriozit, kde se prodává vše od starých pohlednic po nepoužívané reklamní nápisy. Trh je otevřen každou neděli a střídá lokolitu mezi Ringstrassen Galerien a Ekazent Hietzing.

Webová stránka: www.zeitrei.se

Adresa: Kärntner Ring 3-7, 1010 Vienna

Lomography Ambasáda

Věděli jste, že Lomografie- lo-fi fotografické hnutí postavené kolem levného ruského foťáku - začalo v Rakousku? V obchodě si můžete vybrat zobrovské škály souprav a příslušenství a také z děl rakouských umělců a designérů.

Webová stránka: http://www.lomographyembassyvienna.com/

Adresa: Kettenbrückengasse 20, 1040 Vienna

Telefon: 01 890 93 60

Kupte si Vídeňskou kartu

Nabízí bezplatné cestování veřejnou dopravou a slevy na vstup do většiny galerií, muzeí a budov. To je důležité pro každého, kdo se chce podívat na různé turistické atrakce v krátké době. Karta stojí €18,90 na 48 hodin, nebo €21,90 na 72 hodin.

Webová stránka: www.wien.info

Naplánujte si prohlídku

Vyšperkovaná budova vídeňské radnice, známá jako Rathaus, nabízí bezplatné prohlídky s průvodcem každé pondělí, středu a pátek ve 13 hodin. Perfektní způsob, jak prozkoumat jedenu z nejzajímavějších budov města.

Stoupněte si a stůjte

Budete se pro ně muset postavit do fronty, ale vstupenky ke stání do vídeňské státní opery stojí pouze 3€ na den. Ano, to znamená, že budete mít unavené nohy - ale alespoň už budete stát pro potlesk ve stoje.

Letiště

Mezinárodní letiště ve Vídni má dobré spojení se zbytkem Rakouska a mnoha evropskými městy. Přímé vlakové spojení na stanici hlavního nádraží Wien-Mitte vás zaveze do ubytovny v centru města za pouhých 16 minut. Je zde také pravidelná autobusová doprava provozovaná vídeňskými AirportLines a Eurolines.

Železnice

Ve Vídni jsou dvě hlavní mezinárodní železniční stanice: Westbanhof, pro severní a západní Evropu, stejně jako jiné části Rakouska a Südbanhof pro Itálii, jižní Rakousko a východní Evropu.

Autobusy

Autobusy jsou neustále na cestě z a do Vídně, z celého kolí Rakouska a zbytku Evropy. Baťůžkáři, kteří přijedou autobusem vystoupí na Vienna International Busterminal (VIB), které se nachízí 10 minut od centra města. Nachází se vedle stanice metra Erdberg (linka U3).

Městská doprava

Vídeň má rozsáhlý a účinný systém veřejné dopravy, včetně tramvají, autobusů a metra. Jízdenky (€2,20 za osobu platný pro všechny formy dopravy) je možné zakoupit na každé stanici metra, stejně jako v trafikách nebo u řidiče (za 10 centů). Jízdenky musí být ověřeny, a to buď na strojích mimo stanici, nebo v autobuse nebo tramvaji.

Jazyk: němčina, ale hodně se také mluví anglicky.

Měna: Euro

Napětí: 220V

Časové pásmo: CET (GMT+1)

Telefonní předvolby: +43 pro Rakousko, 1 pro Vídeň

Pošta: Fleischmarkt 19, +43 810 010100

Nemocnice: Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien, Währinger Gürtel 18-20, 1.090 Wien +43 1 404000

Turistické informace: Albertinaplatz/Maysedergasse, 1010 Wien, 43 1 24555

Obvyklá otevírací doba: od 9 do 19 hodin

Čísla tísňového volání: 122 pro požární službu, 133 pro policii a 144 pro záchranné služby.